,

15-річний нападник “Руха” побив рекорд УПЛ у поєдинку з “Динамо”

Владислав Мельник

9 Серпня, 2025

Нападник львівського “Руху” Олег Дзюринец встановив унікальне досягнення в історії Української Прем’єр-ліги (УПЛ), дебютувавши у матчі проти київського “Динамо” у віці 15 років і 17 днів. Цей рекорд зробив його наймолодшим гравцем, який коли-небудь виходив на полі в чемпіонатах України, повідомляє УНН.

### Деталі матчу
8 серпня у рамках другого туру УПЛ львівський “Рух” приймав київське “Динамо”. Перед початком поєдинку було вшановано пам’ять нападника “Зорі” Володимира Білозерковця, який трагічно помер у 25-річному віці, оголосивши хвилину мовчання.

У символічному жесті перший удар по м’ячу у грі виконав Юрій Кунда, воротар ДЮСШ “Рух”, який наразі мужньо бореться з лейкемією.

Матч розпочався забитим голом на 21-й хвилині, коли капітан “Динамо” Віталій Буяльський виконав навіс з кутового удару, і захисник гостей Тарас Міхавко з другої спроби влучив у ворота — 1:0.

Початок другого тайму став результативним для киян — Константин Вівчаренко виконав простріл з флангу, а Віталій Холод, намагаючись врятувати ситуацію, зрізав м’яч у власні ворота — 2:0.

На 65-й хвилині “Динамо” подвоїло перевагу після помилки голкіпера “Руху” Юрія-Володимира Герети, який у власному штрафному майданчику віддав м’яч захиснику Вівчаренку. Буяльський реалізував цю нагоду і встановив рахунок 3:0.

Кількісне збільшення відбулося також на 77-й хвилині: Володимир Бражко, який вийшов на заміну, передав передачу Едуарду Герреро. Той пройшов флангом і відпасував на одинадцятиметрову позначку Максиму Брагару, який без проблем реалізував момент — 4:0.

Через три хвилини Брагар віддав асист, а Олександр Яцик забив п’ятий гол “Динамо”. Цей м’яч став для Яцика першим у новому сезоні в складі столичного клубу.

Після серії атак на 88-й хвилині “Рух” забив гол престижу: Едсон Фернандо зробив навіс на Бубакара Фаала, який ударом головою відправив м’яч у сітку — 5:1.

### Історичний момент матчу
Найважливішою подією поєдинку став вихід на поле нападаючого Олега Дзюрінця, 2010 року народження, який змінив захисника Юрія Копину. Це дозволило Дзюрінцю побити рекорд наймолодшого дебютанта УПЛ.

– Вік гравця на момент дебюту склав 15 років і 17 днів.
– Попередній рекорд належав Кирилу Дігтярю, який дебютував у віці 15 років і 159 днів за “Металіст” у поєдинку з “СК Дніпро”.

### Наймолодші дебютанти в історії УПЛ:
1. Олег Дзюринец — 15 років і 17 днів (8 серпня 2025 року)
2. Кирило Дігтяр — 15 років 159 днів (3 травня 2023 року за “Металіст”)
3. Юрій Фенін — 15 років 221 день (4 листопада 1992 року за “Таврію”)
4. Володимир Гапон — 15 років 290 днів (20 травня 1995 року за “Волинь”)
5. Сергій Коврижкін — 15 років 314 днів (12 травня 1995 за “Таврію”)

### Додаткова інформація
Київське “Динамо” розпочало свої виступи в третьому раунді кваліфікації Ліги чемпіонів сезону 2025/26 з поразки. У першому матчі чемпіони України мінімально поступилися кіпрському “Пафосу”.

Автор

  • Владислав Мельник

    Колишній спортсмен, тепер — спортивний оглядач. Стежить за подіями в українському та світовому спорті.
    Гасло: «Мій спорт — ваші емоції».

різне