У ніч на 21 липня російські збройні сили здійснили ракетно-дронові удари по столиці України — Києву. У кількох районах міста пролунали потужні вибухи, внаслідок яких загинула принаймні одна особа, а також є постраждалі.
Повітряна тривога в Києві була оголошена близько 23 години вечора 20 липня. До цього Повітряні сили Збройних сил України попередили про запуск бойових безпілотних літальних апаратів із кількох напрямків у бік українських територій.
О 00:30 кореспонденти Суспільного зафіксували перші звуки вибухів у столиці. Міський голова Києва Віталій Кличко поінформував про оперативну роботу підрозділів протиповітряної оборони міста.
В подальшому стало відомо про використання ворожих крилатих ракет, які запускали стратегічні літаки РФ — їхню активність раніше фіксували моніторингові ресурси. Незабаром цей перелік загроз доповнили балістичні ракети, про що повідомили Повітряні сили України.
За інформацією керівника Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка, у Дарницькому районі в результаті атаки сталося займання на даху нежитлової споруди. Згодом він додав, що наслідки ударів виявлені також у двох інших районах столиці.
Ознаки руйнувань та пожеж від зафіксовано у:
– Дарницькому районі:
– займання на дахах багатоповерхового житлового будинку та нежитлової будівлі;
– пожежа у приміщеннях супермаркету;
– Шевченківському районі:
– займання в житловому будинку;
– горіння балконів за іншою адресою;
– Дніпровському районі:
– пожежа у торгових рядах, а також падіння уламків на територію дитячого садка.
Віталій Кличко також повідомив про залишки пожежі у житловій будівлі на території Солом’янського району. Для надання медичної допомоги до чотирьох постраждалих районів було негайно направлено бригади медиків.
У телеграм-каналах з’явилася інформація про задимлення платформ на станції метро “Лук’янівська”, що розташована в Шевченківському районі. Цю інформацію офіційно підтвердив і голова міста.
За словами Тимура Ткаченка, внаслідок атаки Росії загинуло щонайменше одна людина, а ще одного чоловіка госпіталізували з пораненнями.
Станом на 5:28 ранку стало відомо:
– у Дарницькому районі один постраждалий був госпіталізований. Там також виникла пожежа в іншій нежитловій споруді;
– в Оболонському районі трапилася пожежа в котеджному комплексі, який на даний момент не заселений. Люди не постраждали;
– у Шевченківському районі, де зафіксовано загоряння на другому та третьому поверхах житлового будинку, мешканцям надали медичну допомогу без госпіталізації;
– у Солом’янському районі, куди приїжджали медики через випадки падіння уламків, постраждалих немає. Там також сталася пожежа на території складських приміщень.
До 6:45 рух поїздів на “червоній” гілці метрополітену здійснювався від станції “Академмістечко” до “Арсенальна”. Пересадкові вузли “Театральна” — “Золоті ворота” та “Хрещатик” — “Майдан Незалежності” функціонували у стандартному режимі.
Станція метро “Лук’янівська” на момент 7:24 була закрита на вхід та вихід, поїзди рухалися через неї без зупинки. За інформацією Київської міської державної адміністрації, на станції була пошкоджена частина ескалаторного обладнання та верхній вестибюль. Водночас інші станції метрополітену працювали у звичайному режимі, а графік руху поїздів поступово відновлювався.
О 8:30 в поліції Києва повідомили про руйнування і падіння уламків у семи районах столиці: Голосіївському, Дарницькому, Дніпровському, Оболонському, Святошинському, Солом’янському та Шевченківському.
Деталі за районами:
– Солом’янський район: загинула одна людина;
– Дарницький район: п’ятеро людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали осколкові поранення; вік постраждалих від 36 до 55 років;
– Шевченківський район: до лікарні госпіталізували літню жінку.
Речник Державної служби з надзвичайних ситуацій Павло Петров повідомив, що в Шевченківському районі внаслідок прямого влучання почалася пожежа на першому поверсі житлового будинку, яка згодом перекинулася на другий і третій поверхи. Зовнішні житлові кімнати повністю вигоріли, однак рятувальники продовжували їх охолоджувати. У цій локації одну людину травмовано та ще одного врятовано.
О 8:50 станція метро “Лук’янівська” відкрилася для виходу пасажирів, поїзди почали зупинятися на ній, проте вхід залишався зачиненим. О 10:49 станція повністю відновила роботу у звичному режимі, про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.
Також о 10:50 возобновили рух автобуси за маршрутами №№ 14-Т, 112, 119, 50-ТР, а об 11:00 години — тролейбуси під номерами 6, 16, 18, 19, 28, 31, 33, 35.
За інформацією очільника Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка, станом на 9:12 ранку, обстріл влучив у шість районів столиці, зокрема найбільша кількість ударів припала на Дарницький район. Там загорілися дитячий садок, супермаркет, складські приміщення та інші нежитлові будівлі.
У Шевченківському районі зазнало пошкоджень багатоповерхове житлове приміщення: вибухова хвиля та уламки вибили вікна, знищили частину квартир. Крім того, були пошкоджені вхідні приміщення на станцію метро “Лук’янівська”.
У Солом’янському районі частково зруйнована адміністративна будівля, на території спалахнули склади. Незначні ушкодження через падіння уламків зафіксовані в Голосіївському, Дніпровському та Святошинському районах.
Загальні дані:
– загинув один чоловік;
– сім осіб отримали поранення, серед них є дитина з політравмою.
П’ятеро поранених були госпіталізовані, двом медики надали допомогу без госпіталізації, додав міський голова Віталій Кличко.
Внаслідок російських атак знищений волонтерський центр “Перший спалах”, який діяв із 2016 року. За даними журналістів Суспільного, тут працювали 54 волонтери, які надавали допомогу переселенцям та Збройним Силам України, зокрема передавали телефони, ноутбуки, рації, маскувальні сітки та інші необхідні речі.
У Шевченківському районі на базі школи І-ІІІ ступенів №101 за адресою вул. Коперника, 8, розгорнуто гуманітарний штаб допомоги. Контактна особа — Ірина Леонідівна Піщанська, телефон: +38 (067) 68-72-600.
Основний штаб допомоги у Дарницькому районі розміщений у приміщенні районної адміністрації за адресою: вул. О. Кошиця, 11. Телефони для довідок: (044) 563-86-91, (068) 147-32-06. Додатковий штаб працює на місці за адресою: вул. Ялтинська, 24/23. Телефони: (044) 563-86-91, (068) 147-32-06. Також формується мобільний штаб за адресою: вул. Бориспільська, 9.
У цих локаціях громадяни можуть отримати:
– допомогу з оформлення матеріальної підтримки;
– консультації юристів і психологів;
– вичерпні роз’яснення щодо подальших дій та потенційних виплат.
Станом на 10:48 кількість потерпілих у Києві зросла до восьми осіб, повідомив Тимур Ткаченко. А до 12:10 стало відомо про дев’ять постраждалих після нічного обстрілу — одна жінка звернулася за медичною допомогою та була госпіталізована.
Через нічний ракетний удар громадський транспорт у місті курсуватиме за зміненими маршрутами, а протягом дня поступово відновлюватиме нормальний графік руху.