У ніч з 20 на 21 липня російські військові сили здійснили атаки на Київ, застосувавши безпілотні літальні апарати та ракети. У кількох районах столиці пролунали численні вибухи, унаслідок чого загинула щонайменше одна особа, а також зафіксовано поранених.
Повітряна тривога в Києві почалася близько 23:00 20 липня. Перед цим Повітряні сили ЗСУ попередили про запуск ударних дронів з кількох напрямків в бік української території. Кореспонденти Суспільного зареєстрували перші вибухи близько 00:30 Київського часу. Міський голова Віталій Кличко повідомив про активну роботу систем протиповітряної оборони.
Пізніше стало відомо про загрозу крилатих ракет, які були випущені російськими стратегічними літальними апаратами — їхню активність підтверджували моніторингові ресурси заздалегідь. Згодом Повітряні сили повідомили про виявлення й балістичних ракет.
За інформацією керівника Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка, внаслідок атаки в Дарницькому районі Києва виникло займання на даху нежитлової будівлі, а наслідки обстрілу також фіксуються у ще двох районах міста.
Обсяги ушкоджень у різних районах:
-
Дарницький район:
- займання даху багатоповерхового житлового будинку та нежитлової споруди;
- пожежа у супермаркеті.
-
Шевченківський район:
- займання в житловому будинку;
- займання балконів за іншою адресою.
- Дніпровський район:
- пожежа у торгових рядах;
- падіння уламків на територію дитячого садочка.
Віталій Кличко також повідомив про наслідки атаки в Солом’янському районі, де спалахнула пожежа у житловому будинку. До всіх чотирьох постраждалих районів були направлені медичні бригади.
Крім того, у телеграм-каналах з’явилася інформація про задимлення перону станції метро «Лук’янівська» у Шевченківському районі, що пізніше підтвердила міська влада. Тимур Ткаченко повідомив, що внаслідок обстрілу загинула щонайменше одна людина, ще один чоловік був госпіталізований із пораненнями.
Станом на 05:28:
- у Дарницькому районі госпіталізований один постраждалий, пожежа виникла ще в одній нежитловій будівлі;
- в Оболонському районі зафіксовано пожежу в незаселеному котеджному комплексі, постраждалих немає;
- у Шевченківському районі зайнялися другий та третій поверхи житлового будинку, на місці надано допомогу одному постраждалому;
- у Солом’янському районі викликали медиків через падіння уламків, постраждалих немає, станом також задокументували займання на території складських приміщень.
Станом на 06:45 рух поїздів на «червоній» гілці метро здійснювався в період від станції «Академмістечко» до «Арсенальна». Пересадкові вузли «Театральна» – «Золоті ворота» та «Хрещатик» – «Майдан Незалежності» функціонували у звичайному режимі.
Станом на 07:24 станція метро «Лук’янівська» була закрита для проходу пасажирів, поїзди проїжджали без зупинки. На станції пошкоджено частину ескалаторного обладнання та верхній вестибюль, повідомили в Київській міській державній адміністрації. Інші станції метро працювали за звичайним графіком, поїзди поступово відновлювали рух.
Станом на 08:30 поліція Києва зафіксувала руйнування та падіння уламків у Голосіївському, Дарницькому, Дніпровському, Оболонському, Святошинському, Солом’янському та Шевченківському районах.
Дані про постраждалих:
- У Солом’янському районі загинув чоловік.
- У Дарницькому районі отримали осколкові поранення п’ятеро осіб у віці від 36 до 55 років, серед них – 15-річна дівчина.
- У Шевченківському районі госпіталізували літню жінку.
Речник ДСНС Павло Петров повідомив, що внаслідок влучання вогонь у Шевченківському районі охопив перший поверх будинку, а згодом перекинувся на другий і третій поверхи. Зовнішні кімнати будівлі вигоріли повністю, проте рятувальники обливали їх водою. На місці події була одна травмована людина, а також вдалося урятувати ще одного громадянина.
О 08:50 станція метро «Лук’янівська» відкрилася для виходу пасажирів; поїзди почали зупинятися. Вхід до станції залишався зачиненим. О 10:49 КМДА повідомила про відновлення роботи станції у звичайному режимі.
О 10:50 було відновлено рух автобусів маршрутів №14-Т, 112, 119, 50-ТР, а о 11:00 – тролейбусів №6, 16, 18, 19, 28, 31, 33, 35.
Загалом станом на 09:12, за словами очільника КМВА Тимура Ткаченка, унаслідок російського обстрілу постраждали шість районів Києва. Найбільший удар припав на Дарницький район, де загорілися дитячий садок, супермаркет, складські приміщення та інші нежитлові будівлі.
У Шевченківському районі сталося пошкодження багатоповерхового житлового будинку: вибухова хвиля та уламки вибили вікна, понівечили квартири, а також зруйнували вхід до станції метро «Лук’янівська».
У Солом’янському районі було частково зруйновано адміністративну будівлю та виникли пожежі на складах. У Голосіївському, Дніпровському та Святошинському районах зафіксовані незначні пошкодження, здебільшого через падіння уламків.
За офіційною інформацією, одна людина загинула, ще семеро отримали поранення, серед поранених – дитина з політравмою.
Міський голова Віталій Кличко зазначив, що п’ятьох постраждалих госпіталізовано, двом надали допомогу на місці.
Внаслідок російської атаки було повністю знищено волонтерський центр «Перший спалах», який функціонував із 2016 року. У цьому центрі працювали 54 волонтери, які підтримували внутрішньо переміщених осіб і Збройні сили України. Вони забезпечували фронт телефонами, ноутбуками, раціями, маскувальними сітками та іншою необхідною допомогою.
У Шевченківському районі було організовано гуманітарний штаб допомоги на базі школи І-ІІІ ступенів №101 за адресою: вул. Коперника, 8. Контактна особа: Піщанська Ірина Леонідівна, телефон: +38 (067) 68-72-600.
У Дарницькому районі головний штаб допомоги розгорнули на базі районної державної адміністрації за адресою: вул. О. Кошиця, 11. Для довідок доступні телефони: (044) 563-86-91, (068) 147-32-06. Додатковий штаб облаштовано на місці за адресою: вул. Ялтинська, 24/23 із тими ж контактами. Окрім того, триває організація мобільного штабу за адресою: Бориспільська, 9.
У цих центрах можна отримати підтримку з оформлення матеріальної допомоги, консультації юристів та психологів, а також інформацію щодо подальших дій і можливих виплат.
Станом на 10:48 у Києві повідомляється про збільшення кількості постраждалих до восьми осіб, за інформацією Тимура Ткаченка. Станом на 12:10 кількість травмованих зросла до дев’яти. Одна з постраждалих жінок була госпіталізована після звернення по медичну допомогу.
Через нічні обстріли громадський транспорт рухався за зміненими маршрутами, протягом дня поступово відновлювалася звичайна робота транспорту.