Конфлікт в Україні: Росії створюють труднощі дрони-перехоплювачі — УНІАН

Христина Левченко

6 Липня, 2025

В Україні дрони зазначеного типу застосовують уже понад рік. Зокрема, завдяки безпілотним літальним апаратам-перехоплювачам українські захисники ефективно відбивають останні атаки російських дронів “Шахед”. На думку командира взводу перехоплювачів безпілотних літальних апаратів з 3-ї окремої штурмової бригади, відомого під позивним “Бецик”, окупанти не змогли знайти відповідних способів нейтралізації цього виду української протиповітряної оборони, і ймовірно, що не зможуть цього зробити у найближчому майбутньому.

За словами “Бецика”, робота над методами перехоплення триває цілодобово, а ворог суттєво відстає у цій сфері. Він наголошує, що на сьогоднішній день ефективних засобів протидії українським дронам-перехоплювачам у противника немає. Також командир розповів про роль молодих воїнів із досвідом у відеоіграх, які є найбільш вправними операторами дронів і здатні впливати на перебіг бойових дій. За його даними, приблизно 95% усіх перехоплень ворожих безпілотних літальних апаратів виконують бійці віком до 22 років.

### Основні факти щодо дронів-перехоплювачів:

1. На початку літа минулого року українським військовим вдалося подолати одну з найсерйозніших проблем, що створювалася росіянами — нейтралізацію російських розвідувальних дронів типу “крило”.
2. У червні минулого року оператори безпілотників почали систематично застосовувати дрони-перехоплювачі для ефективної боротьби з ворожими розвідувальними апаратами.
3. Внаслідок цього російські сили втратили значну розвідувальну перевагу на передовій, яку вони утримували тривалий час.
4. Росіяни намагалися протидіяти дронам-перехоплювачам різними способами:
– встановлювали камери заднього огляду для своєчасного виявлення українських “мисливців”;
– наносили на крила дронів власні тактичні знаки, зокрема символи ЗСУ та німецькі хрести часів Другої світової війни, імовірно, сподіваючись, що українські оператори приймуть їх за дружні розвідувальні апарати.
5. Незважаючи на ці хитрощі, ворог не досяг значних успіхів у протидії українським перехоплювачам.
6. Зараз дрони-перехоплювачі також адаптовані для полювання на безпілотники типу “Шахед”.

Таким чином, застосування дронів-перехоплювачів стало вагомим фактором у забезпеченні протиповітряної безпеки на українському фронті та зміни ситуації у повітряному просторі збройного конфлікту.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар