Тарас Кицмей, засновник SoftServe, пояснив, які IT-спеціалісти опиняться під загрозою через ШІ

Олена Ткач

7 Липня, 2025

Генеративний штучний інтелект суттєво пришвидшує процес розробки програмного забезпечення та автоматизує численні операції. Засновник компанії SoftServe Тарас Кицмей вважає, що це призведе до зменшення команд розробників і скорочення кількості певних фахівців, зокрема мануальних тестувальників.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню NV. За словами Кицмея, компанія поступово переглядає свою стратегію, сформульовану як «люди — процеси — інструменти».

«В цілому, ми очікуємо, що команди розробників зменшуватимуться, а штучний інтелект активно автоматизуватиме робочі процеси, що у підсумку змусить нашу індустрію радикально трансформуватися», — пояснює засновник SoftServe.

Він також наголошує на прогнозі Світового економічного форуму, згідно з яким 92 млн робочих місць у різних сферах зникнуть, але у свою чергу виникне потреба у 170 млн нових позиціях.

У рубриці «ШІ vs Джуніори» також обговорювалося питання, як молоді тестувальники на початкових позиціях конкурують із генеративним штучним інтелектом, хто з них буде витіснений швидше та як процес забезпечення якості (QA) змінюється під впливом інноваційних технологій.

Розвиток українського IT-сектору

Тарас Кицмей підкреслює, що українська IT-галузь виявилася надзвичайно стійкою навіть у складних умовах війни завдяки кільком ключовим чинникам:

  • Віртуальний характер роботи, що робить її незалежною від фізичної локації.
  • Переміщення дата-центрів українських компаній у безпечніші країни, що забезпечило безперервність діяльності.
  • Орієнтація на світовий ринок, адже попри воєнні обставини західні клієнти продовжують замовляти послуги в Україні.

«Якщо взяти компанію SoftServe, ми постійно замовляємо незалежну оцінку NPS (Net Promotion Score) — показника задоволеності клієнтів. Наш рейтинг стабільно перевищує 80 балів, зазвичай близько 85, тоді як середній показник по світовій індустрії становить 40-50 балів. Це також дає відповідь щодо рівня обслуговування», — поділився Кицмей.

Він додав, що українські розробники вирізняються якісною освітою, міцними інженерними традиціями та високою працездатністю, працюючи більше годин у порівнянні з їхніми колегами у Європі, де пропагується інший баланс між роботою й особистим життям.


Все про українське IT у телеграмі — підписуйтеся на канал DOU.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар