Понад два роки артилерійські підрозділи 54-го окремого розвідувального батальйону ведуть вогневу діяльність по позиціях російських військ у районі населеного пункту Тьоткіно за допомогою трофейних гаубиць на окремих напрямках державного кордону Сумської області. Заступник командира з артилерії з позивним «Киргіз» розповів Суспільному, що саме завдяки таким діям батальйон утримує фронтові позиції на ворожій території та перешкоджає утворенню потенційних логістичних шляхів із боку Росії в напрямку Києва, що було актуально у лютому-березні 2022 року. Зазначені артилерійські установки — трофейні гаубиці, отримані під час оборони Прилуцького району на Чернігівщині понад три роки тому.
За словами «Киргіза», близько 80% технічного арсеналу батальйону становить саме російська трофейна техніка. Він детально охарактеризував актуальну ситуацію в Сумській області:
– “Ми перебуваємо на території противника і наразі утримуємо її.
– Прагнемо просунутися вперед, оволодіти ключовими ділянками.
– Для нас надзвичайно важливо зайняти цю смугу, щоб змусити ворога перекинути війська з напрямку Сум.
– Працюємо на їхній землі, щоб відкинути загрозу на їхній території.”
Головне завдання артилерійських розрахунків — ефективно виконувати вогневі задачі та якісно маскуватися, аби ворожі сили не могли їх виявити. Як зазначив командир гармати під позивним «Кум», інтенсивність роботи полягає в тому, що у разі виявлення — одразу наноситься удар у відповідь: «Якщо ворог, не дай Боже, помітить нас, реакція буде миттєвою і максимально ефективною».
Розрахунок артилерійської установки складається з восьми військовослужбовців, котрі контролюють і оператор радіомоніторингу. Вони обслуговують причіпну гаубицю Д-30 калібру 122 мм. За словами командира гармати «Кум», завдяки сучасним технологіям, включно з комплексом «Кропива», артилеристи потрапляють у ціль максимально точно. Незважаючи на вік, ця техніка ефективно уражає живу силу та бронетехніку ворога, має дальність стрільби від 15 до 20 кілометрів, дозволяючи вогневу підтримку як на ближніх, так і на глибоких рубежах.
Бойова активність ЗСУ на цьому напрямку значною мірою зросла під час проведення Курської операції, про що повідомив заступник командира «Киргіз». Він окреслив роль батальйону в цих подіях наступним чином:
1. Рік тому їхній підрозділ перший зайшов на територію і встановив контроль, піднявши прапор на кордоні з Росією.
2. Завдяки кмітливому командуванню комбата, батальйон не лише утримує позиції, а й веде вогневі дії на ворожій території.
Сам командир 54-го окремого розвідувального батальйону Леонід Іпатенко також додав, що батальйон знову брав участь у відбитті атак і висуненні вперед на російську територію в районі Тьоткіного. Там вони помстилися ворогу, у тому числі знищивши спиртзавод, що раніше знаходився на цій ділянці. За його словами, «Тьоткіно — це їхня зона відповідальності і постійна робота».
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів у соцмережах і месенджерах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok, щоб отримувати актуальні Новини та відео зі звітами безпосередньо з фронту.