Найбільший європейський порт, розташований у Нідерландах — порт Роттердам, активно готується до можливої конфронтації з Російською Федерацією. З метою забезпечення оперативної відповідної реакції керівництво порту резервує місця для пришвартування суден із військовими вантажами, а також розробляє плани перенаправлення комерційних вантажів у випадку виникнення воєнних дій.
Про це повідомляє Financial Times, на що посилається видання «Європейська правда».
Генеральний директор адміністрації порту Роттердама, Баудевейн Сіменс, у коментарі виданню зазначив, що для координації дій при прибутті військової техніки та забезпеченні постачань із Великої Британії, США та Канади порт підтримує тісну співпрацю із сусіднім бельгійським портом Антверпеном.
Сіменс наголосив, що:
– Не кожен термінал має відповідні умови для обробки військових вантажів.
– У разі потреби перевезення значних обсягів військової техніки порт буде звертатися до Антверпена або інших портів для часткового розподілу навантажень, і навпаки.
– Співпраця між портами дедалі більше виходить за межі конкуренції: «Звичайно, ми конкуруємо там, де це доцільно, проте співпрацюємо там, де це можливо».
Він також повідомив, що протягом року в порту передбачено швартування одного або кількох суден з військовими вантажами на строк кількох тижнів. Причал для таких кораблів передбачатиметься чотири-п’ять разів на рік, при цьому локація швартування може варіюватися. У Роттердамі є унікальний контейнерний термінал, який слугує єдиним місцем для безпечного перевантаження боєприпасів з одного судна на інше.
Окрім того, у порту пролігатимуть амфібійні військові навчання, які проходять кілька разів на рік.
Варто зазначити, що досвід прийому та опрацювання військових вантажів у Роттердамі був ще під час війни в Перській затоці 2003 року. Проте навіть у період розпаленої Холодної війни порт не мав спеціалізованого військового причалу.
Для порівняння: порт Антверпен регулярно забезпечує прийом військових вантажів, які адресовані американським військовим контингентам, розташованим у Європі.
Додатково слід відзначити, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте у червні попередив, що існує реальна загроза можливого нападу Росії на одну з країн Альянсу до 2030 року.
Детальніше з цією темою можна ознайомитися у матеріалі: «За 5 років Росія буде готова до війни з НАТО. Нам потрібен більш смертоносний Альянс».
Підписуйтеся на «Європейську правду» для отримання оперативних новин!
Якщо ви помітили неточності чи помилки у тексті, виділіть їх та натисніть Ctrl + Enter, аби повідомити редакцію.