Місто витрачає 46% свого бюджету не на розвиток, а на обслуговування боргових зобов’язань.
Бюджетні показники на 2025 рік свідчать, що майже половина видатків Дніпровської міської ради спрямовується саме на виплату боргів. Це рекордний показник серед міст Дніпропетровської області та один із найвищих в Україні. Про це повідомляє видання «Відомо» з посиланням на «Дніпро.Інфо».
За даними аналітичної платформи Opendatabot, у 2025 році Дніпровська міська рада передбачила 46% усіх бюджетних витрат на обслуговування боргів — це один із найзначніших показників не лише в регіоні, а й серед усіх обласних центрів країни.
Дослідження базувалося на інформації з Реєстру публічних фінансів України, куди внесено дані понад 30 тисяч юридичних осіб — державних та комунальних установ, серед яких школи, лікарні, виконкоми, комунальні підприємства та інші організації, що використовують бюджетні ресурси.
За словами аналітиків, середньостатистична структура витрат міських рад в Україні виглядає наступним чином:
– 40% бюджету — на заробітні плати і компенсації;
– 12% — на матеріали та обладнання;
– 11% — на капітальні інвестиції;
– 9% — на сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ);
– 4% — на оплату різноманітних послуг.
Водночас структура видатків суттєво відрізняється залежно від регіону та конкретного міста. Якщо, наприклад, у Кривому Розі найбільші суми спрямовуються на судові витрати — понад 750 тисяч гривень, а в Чернігові до 47% бюджету йде на капітальні трансферти, то в Дніпрі практично половина бюджету використовується саме на обслуговування боргових зобов’язань.
Експерти зауважують, що такі дані можуть свідчити як про переоцінку боргового навантаження, так і про відкладені наслідки попередніх кредитних рішень. Схожі ситуації спостерігаються в окремих інших містах, однак Дніпро виділяється найбільшим рівнем видатків на борги серед населених пунктів Дніпропетровської області.
Для порівняння зазначимо:
– Харківська міська рада витратила 17% свого бюджету (24 млн грн) на стипендії почесним громадянам міста;
– Криворізька міська рада значні суми спрямовує на судові виплати.
Наявність суттєвих боргових зобов’язань може впливати на пріоритети бюджетного фінансування у майбутньому. Фінансування нових проєктів, інфраструктурних програм та соціальних ініціатив вимагає збалансованого підходу між погашенням заборгованостей та поточними видатками.
Раніше видання «Відомо» інформувало, що у Дніпрі будівлі проекту «Дніпрогородком» продали за 60 млн гривень.
Також повідомлялося, що Фонд державного майна знову виставив на продаж хімічний завод у місті Кам’янське.