Військові підрозділи Російської Федерації не можуть забезпечити належний рівень боєготовності на всіх фронтових напрямках. Якщо на Покровському напрямку їм вдається досягати поступового, хоч і незначного, просування, то на Сумщині їх дії захлинаються на тлі активних контратак Збройних Сил України (ЗСУ).
Таку оцінку поточної ситуації надала Укрінформу керівник Групи з питань Росії та геопросторової розвідки Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Баррос.
Він підкреслив:
– “Рівень бойової готовності російських військ варіюється залежно від конкретних ділянок театру воєнних дій”.
– За його словами, російські підрозділи в Сумській області демонструють значне уповільнення, водночас українські сили здійснюють ефективні контратаки. Це свідчить про відносний дефіцит бойової потужності Росії у цьому регіоні.
– На противагу цьому, на Покровському напрямку ворог продовжує щоденні мікро-поступи, і з тактичної точки зору має змогу утримувати ці позиції у короткотерміновій перспективі.
Разом із цим експерт підтвердив і раніше озвучену думку про те, що Росія зіткнулася з дедалі більшими труднощами в поповненні своїх військових сил через економічні обмеження.
Основні тези щодо кадрового та ресурсного забезпечення російської армії Дзордж Баррос виклав так:
1. Незрозуміло, яким чином російські війська зможуть підтримувати набір та реорганізацію сил у середньостроковій і довгостроковій перспективі з урахуванням економічних викликів, що стоять перед країною.
2. Щодо ракетних і повітряних ударів по населених пунктах України, а також ефективності новітніх систем протидії ворожим безпілотним літальним апаратам (БПЛА), наразі бракує достатньої кількості незалежних даних для проведення ґрунтовного аналізу.
3. Водночас він відзначив позитивну роль українських інженерів у створенні систем протидії, висловивши сподівання, що вони демонструють високий рівень ефективності, що напряму може зменшити результативність ударів з безпілотників типу «Шахед» та «Гербер».
4. Однак Баррос наголосив, що дрони-перехоплювачі, розроблені в Україні, не здатні протистояти російським балістичним ракетам. Для захисту від таких загроз країні доводиться покладатися на протиракетні системи Patriot, які отримуються від партнерів.
Крім цього було зауважено:
– Минулої ночі Росія здійснила безпрецедентну повітряну атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість повітряних засобів – 741.
– У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів посилити санкційний тиск на країну-агресора, аби завдати їй відчутних економічних втрат.
Таким чином, ситуація на фронті залишається напруженою і динамічною, з різними рівнями бойової активності та готовності з обох сторін конфлікту.