Ніколи не працював спортивним журналістом, скоріше був пересічним глядачем. Однак, як кажуть, у футболі розбираються всі. Наразі перебуваємо на фінальній стадії клубного чемпіонату світу з футболу, трансляції якого на платформах Суспільного стали причиною цього матеріалу. Спершу варто зазначити, що до цьогорічного турніру, який відбувається у США, я чув про клубний чемпіонат світу з футболу лише фрагментарно, і конкретної інформації пригадати не можу.
Цьогорічний турнір проходить у Сполучених Штатах і має рекордний призовий фонд у розмірі 1 мільярда доларів, а переможець отримає 125 мільйонів доларів. Участь у змаганнях беруть 32 футбольні клуби зі всіх континентів. В їх складі – такі зіркові гравці, як Ліонель Мессі («Інтер» Маямі), Кіліан Мбаппе («Реал» Мадрид), Усман Дембеле (ПСЖ, Париж). Зрозуміло, що цей турнір викликав неабиякий інтерес у вболівальників по всьому світу, зокрема й в Україні. Українські футбольні клуби у змаганнях не представлені, однак серед учасників є наші спортсмени, зокрема голкіпер португальської «Бенфіки» Анатолій Трубін.
Офіційним транслятором турніру в Україні є Суспільне мовлення, яке забезпечує показ через телеканал «Суспільне спорт», місцеві канали та диджитал-платформу «Суспільне Спорт». Враховуючи прямі трансляції та часову різницю між США й Європою, деякі матчі відбувалися о 4-й годині ранку, проте це не стало на заваді для перегляду.
Суспільне вже не вперше транслює найкращі спортивні події планети. Зараз, паралельно з клубним чемпіонатом світу з футболу, українські глядачі мають можливість спостерігати за матчами Євро-2025 з футболу серед жінок, що проходить у Швейцарії, а також за змаганнями легкоатлетів у рамках Діамантової ліги.
Таким чином, Суспільне поступово стає головним транслятором ключових світових спортивних подій в Україні, гідно конкуруючи з OTT/VOD-платформою Megogo.
Цей висновок ґрунтується на спостереженнях за відвідувачами одного з пивбарів у житловому комплексі Києва, неподалік від мого дому. Цей бар зазвичай збирає чималий ажіотаж під час трансляції матчів єврокубків, які показує виключно Megogo. Проте під час показу матчів клубного чемпіонату світу власник закладу зацікавився Суспільним. Мовник, як мені зрозуміло, став для нього несподіваним відкриттям.
Я із задоволенням розповів, що Суспільне — це не лише футбол, а й Євробачення, програма «Зворотний відлік», документальні фільми. Безумовно, документальне кіно навряд чи привабить любителів пива (хоча і це можна оскаржити), але спортивні та музичні програми здатні стати невід’ємною частиною атмосфери в барах і ресторанах. Адже Суспільне — це не тільки про відповідальне інформування та просвітництво, а й про якісні розважальні продукти.
—
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog’a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних і етичних стандартів, щоб інформація, яку отримуєте ви, була достовірною та повною.
У день 22-річчя видання ми відновлюємо нашу Спільноту — коло активних людей, які прагнуть і можуть фінансово підтримати видання, долучитися до спільного генерування ідей та отримувати ексклюзивну інформацію про стан справ у сфері українських медіа.
Якісна журналістика сьогодні має особливу вагу та значення.