Експерти переконані, що війна в Україні є частиною більш масштабного і небезпечного протистояння, яке включає в себе вісь держав-агресорів: Китай, Росію, Іран та Північну Корею.
Допомога Сполучених Штатів Україні виступає ключовим компонентом стратегії, спрямованої на запобігання масштабній війні між США та країнами цієї осі. Таку думку висловили колишній радник президента США з національної безпеки Герберт Мак-Мастер та американський аналітик Бредлі Боумен у статті для The Wall Street Journal.
У своїй публікації експерти відповіли на недавні заяви старшого радника міністра оборони Піта Хегсета Дена Колдуелла. Останній закликав президента Дональда Трампа припинити постачання зброї до України і зосередитися передусім на захисті американських громадян, аргументуючи це тим, що адміністрація попереднього президента Джо Байдена виснажила військові запаси країни, надсилаючи Україні зброю на мільярди доларів.
Мак-Мастер і Боумен навели таке:
- Президент Трамп нарешті визнає важливість війни в Україні, яку Колдуелл ігнорує.
- Володимир Путін реагує на поступки Заходу новими агресивними діями.
На думку аналітиків, цей конфлікт є частиною більш широкого і загрозливого протистояння, а стабільна підтримка України разом із посиленням оборонно-промислового комплексу США найкраще відповідає концепції Трампа про «мир через силу».
Спеціалісти відзначили погодження з Колдуеллом щодо нагальної потреби США у збільшенні виробництва перехоплювачів для систем Patriot, які повинні бути доведені до обсягу 650 одиниць на рік вже до 2027 року, при цьому темпи зростання варто прискорити.
Деталі виробничих потужностей та постачання за їхніми словами виглядають так:
- Поточне виробництво ракет Stinger становить близько 60 одиниць щомісяця.
- Наступного року очікується істотне збільшення постачань для армії США завдяки готовності промисловості наростити обсяги за відповідного фінансування.
- Виробництво керованих реактивних снарядів GMLRS має зрости з 6 000 одиниць у 2022 році до приблизно 14 000 у 2025 році.
- Обсяг виробництва 155-мм артилерійських снарядів США розширюється до 100 000 одиниць на місяць вже наступного року, тоді як у лютому 2022 року це було лише 9 000 одиниць.
Аналітики впевнені, що підтримка України з боку Сполучених Штатів не лише запобігає великомасштабній війні США з країнами осі агресорів, а й створює час для нарощування виробничих потужностей і удосконалення логістичних ланцюгів.
Мак-Мастер і Боумен наголосили:
- Масштабний конфлікт із Росією створив би колосальний тиск на оборонну промисловість США.
- Постачання боєприпасів Україні знижує ймовірність подальшої агресії, пом’якшуючи загрозу з боку Росії.
Вони додали, що невчасні постачання боєприпасів можуть призвести до:
- Підвищення ефективності російських атак.
- Зростання втрат серед українського населення.
- Зменшення впливу президента Трампа на переговори з Путіним.
- Зміцнення переконання Пекіна у неспроможності Вашингтона довго підтримувати своїх партнерів у кризі, зокрема Тайвань.
Аналітики також зауважили, що Трамп не є прихильником статус-кво і вже зробив важливий крок у вигляді відновлення частини постачань до Києва. Наступним логічним кроком, на їхню думку, має стати:
- Значне збільшення безпекової допомоги Україні.
- Введення суворіших санкцій щодо Кремля.
Ці дії мають продемонструвати Путіну неминучість переговорів і показати воїнам осі агресорів, що ініціатива й рішуче керівництво перебуває у Вашингтоні.
Трамп підтримав посилення допомоги Україні
Раніше УНІАН повідомляв, що Дональд Трамп прийняв курс на продовження постачання озброєнь в Україну аналогічно до підходу Байдена. За інформацією Reuters, це свідчить про оновлений інтерес президента США до захисту України. За даними джерела, сума допомоги може сягнути близько 300 мільйонів доларів і включати ракети для систем Patriot та ракети середньої дальності.
Пізніше Трамп оголосив про укладення нової угоди між Сполученими Штатами, союзниками по НАТО та Україною, що передбачає постачання озброєнь зі США. Зокрема, за словами глави Білого дому:
- США постачатимуть зброю Альянсу НАТО.
- НАТО ж оплачуватиме ці поставки у повному обсязі.
«Отже, зброя, що відправляється, спочатку направляється до НАТО, а потім НАТО передає її Україні й оплачує її повну вартість», — пояснив президент.
Крім того, видання Axios із посиланням на свої джерела повідомило, що запропонована схема постачання озброєнь через НАТО була обговорена під час останнього саміту в Гаазі. Зокрема:
- Проєкт передбачає не лише засоби протиповітряної оборони, а й наступальне озброєння.
- Україна та європейські союзники брали участь у дискусіях з цього питання.
- Один із європейських посадовців підтвердив факт обговорення, проте зазначив, що його уряду поки що невідомий будь-який остаточний план.
Вас також можуть зацікавити Новини: