Правоохоронні органи викрили та висунули підозри двом мешканцям Києва, яких звинувачують в організації масштабної злочинної схеми з виготовлення підроблених медичних висновків від МСЕК. Ці фальшиві довідки про інвалідність призначали для близьких родичів військовослужбовців. Про це повідомила пресслужба Національної поліції України.
За встановленими даними, підроблені документи виготовлялись в орендованій квартирі із застосуванням кустарного обладнання. Вартість однієї такої послуги починалася від 2 тисяч доларів США. Прибуток організаторів від цієї діяльності щомісяця сягав близько мільйона гривень. Зловмисники використовували фальшиві висновки для:
– ухилення від мобілізації,
– незаконного звільнення зі служби.
За інформацією поліції, саме таким чином вони сприяли незаконній діяльності, шкодячи обороноздатності країни.
У межах велетенської спецоперації правоохоронці провели понад 50 одночасних обшуків у різних регіонах України. Операція проводилася за безпосередньої координації Офісу Генерального прокурора України. Під час обшуків виявлялися та вилучалися:
– помешкання,
– транспортні засоби фігурантів і осіб, які замовляли підроблені документи,
– фальшиві довідки,
– мобільні телефони,
– інші речові докази незаконної діяльності.
Двом організаторам було офіційно повідомлено про підозру за:
– підробку документів (ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України),
– умисне перешкоджання діяльності Збройних Сил України (ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).
Ще четверо «клієнтів» отримали підозри у використанні підроблених документів для незаконного звільнення зі служби (ч. 4 ст. 409 КК України), а двом іншим інкримінують ухилення від призову під час мобілізації (ст. 336 Кримінального кодексу України).
Слідчі вже подали до суду клопотання щодо обрання для організаторів запобіжного заходу — тримання під вартою. Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.
Раніше, на Київщині, суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави понад 1,8 мільйона гривень директору одного з комунальних закладів, підозрюваному у справі про хабарництво. За даними слідства, він за 15 тисяч доларів обіцяв військовозобов’язаному сприяти у впливі на працівників Військово-лікарської комісії з метою зняття його з військового обліку.
Ілюстративне фото: вилучені кошти (Національна поліція України/Telegram).