Європейські політичні лідери висловлюють занепокоєння щодо можливості того, що Дональд Трамп може намагатися просунути мирну угоду з Росією без узгодження з українською стороною.
У Білому домі чітко дали зрозуміти, що у разі участі президента США Дональда Трампа у мирних перемовинах, спрямованих на завершення війни, Україні, дуже ймовірно, доведеться поступитися частиною своїх територій. Цю інформацію оприлюднила оглядачка The Telegraph Ліза Хезелдайн.
Основні позиції статті включають такі ключові моменти:
- Наразі Росія активно просувається через території Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей.
- Білий дім однозначно натякає, що мирна угода, посередником у якій виступатиме Трамп, ймовірно передбачатиме передачу цих регіонів під контроль Кремля.
- Європейські лідери висловлюють занепокоєння з приводу ризику, що Трамп може намагатися узгодити подібний договір без участі або згоди України.
В той же час, попри численні запевнення західних союзників у непохитній підтримці Києва «стільки, скільки буде потрібно», досі не запропоновано альтернативного, реалістичного плану, який би послабив переговорні позиції Володимира Путіна, підкреслює авторка.
У статті також висловлюється надія на те, що ситуація може змінитися на користь України. Зокрема, Трамп пообіцяв надати Києву нову військову допомогу — вперше з моменту свого повернення в Білий дім. Окрім цього, він натякнув на майбутню «важливу заяву» щодо Росії, проте наразі неясно, чи буде цей крок позитивним, чи навпаки.
Оглядачка The Telegraph наголошує на таких важливих питаннях:
- Навіть у разі запровадження жорстких санкцій та разом із європейськими партнерами постачання повного спектру зброї, на яку Україна неодноразово звертає увагу, варто замислитися, чи не буде такої підтримки замало.
- З’являється аргумент, що подібні заходи можуть бути запізнілими.
- Показовим став факт, що на останній зустрічі коаліції «охочих» плани щодо відправлення миротворчих сил до України у разі припинення вогню було відкладено «в довгу шухляду». Це сприймають як мовчазне визнання малоймовірності швидкого припинення бойових дій.
Дональд Трамп і війна в Україні
Експерти відзначають, що розчарування Трампа в російському лідері Володимирі Путіні та його очевидне небажання йти на поступки у переговорах щодо припинення війни досягли критичної межі. Втім, це не означає однозначної проукраїнської позиції з боку американського президента.
Західні союзники Києва, як і раніше, вважають, що Трамп:
- Розглядає Володимира Путіна як свого головного переговорника та партнера у врегулюванні конфлікту.
- Володимира Зеленського сприймає як головну перешкоду на шляху досягнення реальної мирної угоди.
Вас також можуть зацікавити Новини: