За словами Геннадія Хазана, Україні необхідна більша кількість спеціалістів для мобільних груп протиповітряної оборони (ППО). Президент Української авіаційної асоціації пілотів та власників літаків “АОПА Україна” підкреслив важливість збереження та посилення кадрового потенціалу в підрозділах ППО під час ефіру на телеканалі “Еспресо”.
Він нагадав про ситуацію кількамісячної давності, коли фахівців з мобільних груп ППО переводили до піхотних підрозділів, нібито звільняючи цих спеціалістів від їх основних обов’язків. За його словами, було видано наказ оптимізувати чисельність кадрів саме в Силах протиповітряної оборони України. Подібне рішення, на думку Хазана, може завдати серйозної шкоди обороноздатності держави. Він зауважив, що:
– багато кваліфікованих фахівців із гарними результатами у боротьбі з ворожими цілями було перекинуто у піхоту;
– збільшення масштабів терористичних атак з боку Росії виявило потребу в більшій кількості спеціалістів для мобільних ППО-груп;
– мобільні групи довели свою ефективність у боротьбі з ворогом, отже потрібні ресурсні та кадрові вкладення у їх розвиток.
Геннадій Хазан окремо підкреслив, що деякі рішення військово-політичного керівництва, що не базуються на професійній компетенції, справляють негативний вплив на оборону країни. Він зазначив, що:
– некадрові військові, які не прагнуть кар’єрних злетів, виконують свою роботу якісно;
– натомість деякі військові кадрові чинять компроміси заради просування по службі, що шкодить протидії ворожим атакам і в цілому державі.
—
### Останні Новини про загрозу російських дронів типу “Шахед”
Військовий експерт Павло Нарожний зазначив, що Росія не зможе постачати тисячу “Шахедів” для одноразових масованих ударів щоночі. На його думку, Росія застосовуватиме ці безпілотники невеликими групами щодня, аби утримувати українську систему ППО у постійному напруженні. За словами Нарожного:
1. Коли чисельність “Шахедів” сягне приблизно 1000 машин, 3-5 разів на тиждень Росія зможе запускати одноразово до 1000 дронів за ніч.
2. При цьому не всі будуть саме “Шахедами”: близько половини — хибні цілі.
3. Щоденно очікується застосування 30-60 таких апаратів.
У свою чергу капітан першого рангу запасу ВМС України Павло Лакійчук розповів про найрезультативніші способи знищення дронів типу “Шахед”. Він наполягає на комплексному підході до боротьби з ворожими повітряними загрозами, наголошуючи, що не слід робити акцент лише на одному методі.
Зокрема, експерт навів статистичні дані про ліквідацію ворожих безпілотників за останній місяць:
– близько 50% “Шахедів” та їх аналогів було знищено мобільними вогневими групами;
– приблизно 25% — локалізовано шляхом втрати зв’язку, а також знищено за допомогою радіоелектронної боротьби (РЕБ) або у вигляді “герберів” — бойових обманок, які самі виходили з ладу;
– решту завдає ударів армійська авіація, котра демонструє високу ефективність, особливо використовуючи гелікоптери.
—
### Вас також можуть зацікавити новини: