У Пентагоні офіційні особи звертаються до Японії та Австралії з проханням чітко визначити їхню роль у разі військового конфлікту між США та Китаєм, що може виникнути на фоні можливої агресії Пекіна проти Тайваню.
За інформацією, наданою агентством Укрінформ і опублікованою Financial Times, п’ятеро джерел у силових структурах повідомили, що на зустрічах із представниками оборонних відомств Японії та Австралії протягом останніх місяців заступник міністра оборони США з політичних питань Елбрідж Колбі наполягав на необхідності чіткої позиції цих країн.
Представник Міноборони США відмовився коментувати ці відомості, зазначивши, що темою дискусій Колбі з союзниками стало:
– активізація спільних зусиль зі зміцнення механізмів стримування,
– здійснення цих заходів збалансовано та справедливо.
Він наголосив, що пріоритетом Пентагону є запобігання війні шляхом підтримки потужного щита стримування. При цьому для ефективності такого стримування необхідна суттєва участь союзних держав.
«Ми не прагнемо війни, і наше завдання не полягає у домінуванні над Китаєм. Наша мета – забезпечити наявність у Сполучених Штатів і їхніх партнерів достатньої військової сили для підтримки дипломатії й гарантування миру», – заявив він.
У цьому контексті слід зазначити наступне:
– Міністерство оборони Японії утрималося від прямої відповіді на гіпотетичне питання про надзвичайну ситуацію на Тайвані.
– У японському відомстві підкреслили, що будь-які дії будуть здійснюватися на індивідуальній та конкретній основі з урахуванням конституції, норм міжнародного права та національного законодавства.
– Посольство Австралії у Сполучених Штатах офіційних коментарів щодо цього питання не надало.
Варто звернути увагу і на заяву Китаю: пекинська влада закликає Сполучені Штати проявляти максимальну обережність у ситуації навколо Тайваню, підкреслюючи, що саме тайванське питання залишається головною «червоною лінією», перетин якої неприпустимий у відносинах між Китаєм і США.
Читайте також: У разі вторгнення на Тайвань Китай може звернутись до Росії з проханням атакувати НАТО – Рютте.
Фото: АА