Користь молока з медом є беззаперечною, однак деяким категоріям людей варто враховувати і можливі ризики, пов’язані з їх вживанням.
Молоко та мед – це продукти, насичені важливими поживними речовинами, що позитивно відображаються на загальному стані здоров’я. Водночас, при споживанні такої суміші існує ризик виникнення певних небажаних наслідків, серед яких алергічні реакції, надмірна вага та висипання на шкірі.
За даними видання Verywellhealth, суміш молока з медом володіє низкою корисних властивостей, але також має певні протипоказання. Розглянемо основні 4 переваги такого поєднання.
1. Сприяє покращенню сну
Молоко з медом відомі як традиційний домашній засіб проти безсоння. Обидва продукти містять триптофан – амінокислоту, яка допомагає організму виробляти серотонін та мелатонін. Ці гормони відповідають за заспокоєння та подачу сигналу до мозку про необхідність сну.
Клінічне дослідження, проведене серед людей похилого віку, показало, що регулярне вживання молока з медом двічі на день протягом трьох днів покращує якість сну. Більше того, ці продукти позитивно впливають на кишковий мікробіом, що також сприяє нормалізації сну і загальному здоров’ю.
2. Зміцнює кісткову систему
Кальцій і вітамін D, що містяться в молоці, безпосередньо впливають на міцність кісток. При дефіциті кальцію організм починає вилучати його з кісткової тканини, що призводить до її ослаблення. Вітамін D необхідний для правильного засвоєння і утримання кальцію в організмі.
Антиоксиданти та протизапальні компоненти меду можуть зменшувати ризик виникнення та уповільнювати прогресування остеопорозу – захворювання, що характеризується втратою кісткової маси. Крім того, експерименти на тваринах продемонстрували, що мед сприяє більш швидкому загоєнню переломів.
3. Сприяє загоєнню пошкоджень шкіри
Окремі дослідження, проведені на лабораторних тваринах, свідчать про позитивний вплив меду і молока при нанесенні на рани. У одному з таких експериментів тваринам наносили різні засоби: лише мед, лише молоко, суміш меду з молоком та антибіотичний крем сульфадіазин. Група, яка отримувала суміш меду і молока, демонструвала більш швидке загоєння ран.
4. Позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи
Американська асоціація серця рекомендує щоденно вживати 2–3 порції нежирних або маложирних молочних продуктів у рамках збалансованої дієти, що підтримує здоров’я серця. При цьому, слід обмежувати споживання цільного молока через високий вміст насичених жирів.
Проте новітні дослідження свідчать, що цільне молоко може не мати негативного впливу на серцево-судинну систему. Навпаки, воно може підвищувати рівень корисного холестерину без негативного впливу на кров’яний тиск. Відомо, що мед також сприяє зниженню загального рівня холестерину.
Водночас молоко з медом може призвести і до певних негативних наслідків для здоров’я.
1. Ризик набору зайвої ваги
Склянка цільного молока містить близько 150 калорій, а одна столова ложка меду – приблизно 64 калорії. Враховуючи калорійний вміст молока з медом, важливо контролювати загальне споживання калорій у раціоні, щоб уникнути зайвого набору ваги.
2. Загроза надмірного споживання доданого цукру
Незважаючи на те, що мед є натуральним продуктом, він у харчовому раціоні розглядається як доданий цукор. Американська асоціація серця радить обмежити споживання добавлених цукрів до не більш ніж 6 % від добової калорійності, що становить приблизно дві столові ложки меду.
В молоці ж основним цукром є лактоза, яка не класифікується як доданий цукор.
3. Можливі труднощі з перетравленням
Люди, що мають непереносимість лактози, повинні уникати вживання молока, оскільки це може викликати симптоми на кшталт нудоти, підвищеного газоутворення, діареї та здуття живота. У таких випадках варто звернути увагу на молоко без лактози, яке також можна поєднувати з медом.
З іншого боку, мед містить фруктозу, що у багатьох людей погано засвоюється у тонкому кишечнику.
4. Підвищення ризику деяких шкірних захворювань
Вживання молока і інших молочних продуктів у віці до 30 років може підвищувати ризик розвитку акне. В малих дітей можлива алергія на молочні продукти.
Також існують алергічні реакції на мед, які можуть проявлятися у вигляді кропив’янки, набряклості, утрудненого дихання або навіть анафілаксії.
Раніше УНІАН повідомляв про рекомендації для підтримки здоров’я кишківника перед сном. Дієтологи радять вживати «золоте молоко» – суміш молока з куркумою, імбиром, корицею і чорним перцем, яка одночасно живить організм і заспокоює нервову систему. Таку поради надала дієтологиня та лікарка-терапевтка Кара Хохрайтер. Вона підкреслила протизапальні властивості цього напою, його сприятливий вплив на моторну функцію кишківника та здатність допомагати організму розслабитися.
До вашої уваги також можуть бути цікаві інші Новини на тему здоров’я.