Заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк повідомила в соціальній мережі Facebook про важливість консолідації зусиль усіх, хто сьогодні здатен надати підтримку українцям у період війни. Зокрема, вона наголосила на ролі великих міжнародних благодійних організацій, які своїми діями можуть суттєво допомогти найбільш вразливим категоріям населення в Україні — літнім людям, внутрішньо переміщеним особам, особам з інвалідністю, а також дітям.
Однією з ключових тем зустрічі у Ватикані, яку Кондратюк провела разом із керівником Caritas International Алістером Данном, було питання «розширення та своєчасного надання якісної гуманітарної допомоги відповідно до реальних потреб». Caritas є найбільшим міжнародним благодійним фондом у світі, що об’єднує мережу з 162 католицьких організацій.
Заступниця голови парламенту також поінформувала, що місія Карітас в Україні розгорнула 54 центри допомоги, які охоплюють 23 регіони країни і понад 15 тисяч населених пунктів, включно з прифронтовими зонами. Діяльність місії підтримується 100 партнерами та залучає понад 600 волонтерів.
З початку воєнних дій у лютому 2022 року допомогу отримали понад 1,2 мільйона українців. Сума зібраних і розподілених гуманітарних вантажів перевищила 5 тисяч тонн і включає продуктові набори, одяг, воду, медикаменти, а також засоби гігієни. Окрім цього, Карітас забезпечує психосоціальну підтримку, надає прихистки (шелтери), фінансову допомогу та консультації тим, хто опинився в складних життєвих обставинах.
Під час зустрічі Кондратюк разом із президенткою Карітас в Україні Тетяною Ставничою, директором релігійної місії Карітас в Україні В’ячеславом Гриневичем та Послом України у Ватикані Андрієм Юрашем детально інформували керівника всесвітньої мережі Карітас про загострення гуманітарної кризи в Україні через ескалацію війни та зростання російського терору щодо мирного населення.
У цьому контексті Кондратюк підкреслила, що кількість людей, котрі потребують гуманітарної та соціальної підтримки, зростає. Зокрема, це стосується внутрішньо переміщених осіб та тих, хто втратив житло через бойові дії.
Вона зазначила основні виклики:
– майже всі доходи державного бюджету спрямовані на фінансування безпеки та оборони;
– соціальна сфера в Україні значною мірою залежить від міжнародної фінансової підтримки;
– ці проблеми з часом лише посилюються.
У зв’язку з цим Кондратюк звернулася до очільника Карітас із проханням розглянути можливість розширення допомоги, а також сконцентрувати зусилля європейських офісів для ефективнішого перерозподілу бюджетів на користь України.
У відповідь Алістер Данн підтвердив: «Ми докладаємо максимум зусиль для підтримки України, постійно аналізуємо її потреби і активно займаємося збором коштів, аби допомогти українцям у цей складний воєнний час».
Нагадаємо, що у Житомирській області, завдяки підтримці релігійної місії «Карітас-Спес» та партнерів із Італії, Іспанії й Словенії, було відкрито спортивно-реабілітаційний центр, який повністю відповідає стандартам безбар’єрності.