Історія пивоваріння Дніпра – Наше Місто

Ірина Демченко

13 Липня, 2025

Сьогодні Дніпро міцно утримує свої позиції на пивній карті України. У місті активно функціонують авторські пивоварні, сучасні паби та проходять численні крафтові фестивалі. Однак цей яскравий розвиток має глибоке історичне підґрунтя.

У 1970–1990-х роках пиво в Дніпропетровську було значно більше, ніж просто напоєм — воно було невід’ємною частиною щоденного життя та культури міста. Його продавали з металевих бочок на зупинках і в парках, розливали у скляні кухлі, які миттєво промивали та використовували повторно. Цьому супроводжували черги, жетони і автомати, з яких пиво наливалося за 20 копійок. Особливо популярними були такі заклади з народними назвами, як «Цепі», «Барикадка» та «Яма». Саме тут збиралися інженери та студенти, футбольні вболівальники та викладачі, прихильники рибки в фартусі баби Ніни, а також ті, хто просто шукав товариську бесіду.

Пропонуємо здійснити подорож у часі, занурившись у міське життя, наповнене ароматами пива та свіжого хліба, де кожен кухоль — це частина великої історії. У цьому напої — живі спогади жителів міста, гумор і тепла ностальгія за тим неповторним духом, що робив Дніпро унікальним.

Зокрема, дізнайтеся:

– Чому бар «Цепі» прозвали «міністерством єднання».
– Які особливості мав процес пиття пива у закладі «Дюймовочка».
– Де шукали сковорідки з м’ясом.
– Як виглядала справжня романтика пивної культури на житлових масивах міста.

Більш детально про атмосферу, заклади, традиції та пивну філософію тих часів можна переглянути у цьому відео:

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне

Залишити коментар