Після можливої поразки Росії у війні на її території можуть виникнути руйнівні та дестабілізаційні процеси, які становитимуть серйозну загрозу для сусідніх країн. Окрім цього, істотно послабиться контроль над ядерним арсеналом у разі ослаблення центральної влади, що створить додаткові ризики. Про це в ексклюзивному коментарі “Українському радіо” розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.
Він підкреслив, що Росія має спільні кордони з Європою, США, Китаєм та ще 15 державами. Жодна з цих країн не зацікавлена у виникненні хаосу та нестабільності безпосередньо поруч зі своїми межами. За словами експерта, у разі поразки РФ:
– ймовірно почнуться дестабілізаційні процеси всередині країни;
– з’являться нові анклави на основі територіального, національного чи релігійного принципу;
– ці анклави, швидше за все, висунуть територіальні претензії до сусідніх держав.
Іван Тимочко також зазначив, що Росія декларує наявність великого ядерного потенціалу. За офіційними даними, в країні зосереджено близько 5000 ядерних боєголовок. Хоча популярна культура нерідко показує перенесення ядерних ракет як просту операцію, реальність значно складніша, проте загроза хаотизації з контролем над такою зброєю залишається серйозною. В таких умовах немає гарантії, що хтось взагалі зможе відповісти за можливий запуск ракет.
Експерт також наголосив, що країни Заходу та інші сусіди Росії добре усвідомлюють ризики територіальних конфліктів, які можуть розгорітися у разі ослаблення Російської Федерації. За його словами:
1. Серед 18 держав, які межують із РФ, будь-хто може висунути нові територіальні претензії.
2. Росія фактично привласнила частини земель цих країн, зокрема Китаю та європейських держав.
3. У разі послаблення РФ сусіди можуть спробувати повернути втрачені території, зважаючи на це навіть з “відсотком”.
Окрім геополітичних аспектів, він нагадав менш відомий, але важливий факт: Росія донедавна була популярним офшорним центром, на рівні з Кіпром, де легалізувалися великі фінансові потоки. Частина цих коштів потрапляла до європейських банків, що пояснює нинішній масштаб фінансових арештів у європейських фінансових установах.
Більше новин про війну з Росією:
Як повідомляв УНІАН, колишній головнокомандувач Збройних сил України, нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний заявив, що стратегію перемоги над Росією слід будувати на базі воєнно-технологічної революції. Ця революція відкриває безпрецедентні можливості для знищення військово-економічного потенціалу противника через руйнування стратегічних військових та цивільних об’єктів по всій території країни.
Також варто нагадати, що колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко прокоментував зміну риторики в Адміністрації президента США, яка спостерігається останнім часом. Він охарактеризував це як позитивний сигнал, проте зазначив, що це не означає початок радикальних змін у політиці США щодо України.
Вас також можуть зацікавити Новини: