Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розповів, що саме його дружина, перша леді Меланія Трамп, переконала його у непослідовності президента Росії Володимира Путіна щодо укладення мирної угоди з Україною. Цю інформацію він повідомив журналістам під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, передає Fox News.
За словами Дональда Трампа, Меланія неодноразово звертала його увагу на російські атаки, які відбувалися одразу після його телефонних розмов із Володимиром Путіним. Він навів кілька прикладів, коли після спілкування з російським лідером впевненість у досягненні домовленостей ставала сумнівною через подальші обстріли:
– “Я приходив додому і говорив першій леді: «Знаєш, я сьогодні говорив із Володимиром. У нас була чудова розмова». Вона ж відповідала: «Справді? Щойно ще одне місто обстріляли»”, — нагадав Трамп.
– Іще один випадок він описав так: “Іноді я радів: «Перша леді, у мене було три чудові розмови з Володимиром. Думаю, ми все владнали». Та потім вмикав телевізор або вона повідомляла: «Дивно, бо вони щойно бомбили будинок для літніх людей». Я запитував: «Що?»”, — додав президент США.
Трамп також підкреслив, що Володимир Путін регулярно порушував свої обіцянки. Незважаючи на телефонні переговори, російська сторона продовжувала активно використовувати ракети та безпілотні літальні апарати для атак на Україну.
Минулого тижня Дональд Трамп висловив своє розчарування поведінкою російського президента, зазначивши, що Путін “вбиває дуже багато людей”. Водночас він повідомив про можливе розширення допомоги Україні задля протидії російським агресивним діям.
Під час нещодавніх заяв Трамп підтвердив рішення США щодо постачання озброєння країнам НАТО та поставив ультиматум Володимиру Путіну:
1. Укласти мирну угоду з Україною протягом 50 днів.
2. У разі невиконання вимоги Росія зіткнеться з митами у розмірі 100%.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте водночас наголосив на єдності європейських держав і готовності низки країн, серед яких Німеччина, Фінляндія, Данія, Швеція, Норвегія, Нідерланди та Канада, приєднатися до спільної допомоги Україні. Він заявив:
– “І це тільки перша хвиля. Згодом буде більше допомоги”, — додав Рютте, підкреслюючи, що НАТО вже працює над визначенням конкретних потреб українських військових.
Під час зустрічі 14 липня з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте президент Дональд Трамп також заявив, що Сполучені Штати будуть виробляти озброєння для України, яке оплачуватимуть європейські партнери. Крім того, США дозволять відправку систем протиповітряної оборони Patriot.
Президент США висловив сподівання, що мирна домовленість, яка завершить війну, буде укладена протягом наступних 50 днів. В іншому випадку країна ініціює запровадження 100% мит на російські товари.