Використання протипіхотних мін значно покращить оборонні можливості України

Христина Левченко

15 Липня, 2025

Впровадження протипіхотних мін після припинення дії для України Оттавської конвенції кардинально змінить ситуацію на полі бою та істотно посилить оборонні можливості держави, зокрема уздовж усього державного кордону.

Про це повідомив народний депутат України, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко під час брифінгу у Верховній Раді, інформує кореспондент Укрінформу.

Депутат зауважив:

– «Якщо врахувати загальний протяжний кордон з Білоруссю та Росією, який становить понад 3000 кілометрів, то на цій ділянці повинно бути сформоване мінне поле шириною, принаймні, кілька десятків кілометрів. Це є превентивним захистом».

Костенко підкреслив, що однією лише фортифікаційною інфраструктурою забезпечити якісну оборону неможливо, адже вона потребує поєднання з мінно-вибуховими інженерними перешкодами.

Він зазначив ключові аспекти:

1. Фортифікаційні споруди часто виявляються мало ефективними, оскільки противник може їх обходити або ж вони зведені не у стратегічно вигідних локаціях.
2. З військової точки зору, фортифікації повинні або охоронятися, або слугувати складовою комбінованої системи спільно з мінними загородженнями.
3. Самостійно кожен із цих елементів є недостатнім для ефективного захисту.

Депутат також підкреслив, що можливість застосування протипіхотних мін дасть змогу:

– оперативно захищати фортифікаційні споруди та позиції на фронті;
– суттєво підсилити загальну обороноздатність.

Раніше Укрінформ повідомляв, що Верховна Рада ухвалила закон, яким тимчасово призупиняється дія для України Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін, а також про їхнє знищення.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар