Полтавщина попрощалася ще з десятьма героями у війні з Росією.

Христина Левченко

15 Липня, 2025

Тарас Міщенко, Володимир Вааль, Денис Радченко, Ігор Колісник, Анатолій Струць, Руслан Зуй, Віктор Богатирьов, Олександр Довженко, Руслан Лебедин та Олег Сморочинський віддали свої життя у боротьбі з російськими окупантами.

12 липня 2025 року від хвороби помер воїн Олександр Довженко. Народився він 16 серпня 1977 року у місті Пирятин. Закінчив Пирятинську загальноосвітню школу №6. У лютому 2017 року вступив на військову службу за контрактом. Виконував обов’язки механіка-водія-оператора. Брав участь у проведенні Операції об’єднаних сил на сході України. З початку повномасштабного вторгнення перебував у найгарячіших точках бойових дій.

У захисника залишилися мати, сестра та син. 13 липня відбулося прощання з Олександром Довженком.

2 липня 2025 року під час виконання бойового завдання загинув Руслан Лебедин. Він народився 15 листопада 1986 року і проживав у місті Гадяч.

16 липня 2025 року Диканська громада прощатиметься з полеглим воїном Денисом Радченком, який народився 19 травня 1991 року. Церемонія прощання розпочнеться о 10:00 біля Свято-Успенського собору у Полтаві, після чого траурний кортеж вирушить до села Великі Будища. Мешканців села закликають взяти участь у формуванні «живого коридору» пам’яті та вшанування.

Анатолій Струць народився 21 січня 1985 року в селі Бородаївка Верхньодніпровського району Дніпропетровської області. У 2000 році закінчив 8 класів Правобережанської середньої школи і переїхав жити в село Калашники Полтавського району до бабусі та дідуся. У 16 років отримав паспорт і розпочав працювати інструментальником на заводі «Електромотор» у Полтаві (з початку 2001 року до квітня 2003 року).

З квітня по листопад 2003 року проходив службу у Збройних Силах України, а після демобілізації повернувся до роботи на заводі. З початком повномасштабного вторгнення долучився до захисту країни.

У лютому 2023 року Анатолій отримав мінно-вибухову травму голови та пройшов курс лікування. 30 жовтня 2024 року був повторно мобілізований і служив кулеметником механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону військової частини, маючи військове звання старшого солдата.

2 липня загинув під час виконання службових обов’язків у населеному пункті Широчани Криворізького району Дніпропетровської області.

4 липня у Краматорському районі був поранений захисник з Новосанжарщини Ігор Колісник. Його евакуювали з поля бою до лікарні імені Мечникова, де він помер наступного дня. Прощання з Ігорем відбулося 14 липня у Нових Санжарах, його поховали на місцевому кладовищі.

14 липня у Кременчуці відбулася церемонія прощання з сержантом Володимиром Ваалем. Він загинув 6 січня 2025 року на Донеччині під час виконання бойового завдання. Володимиру було 25 років, у нього залишилися дружина, син та мати. Похований захисник на Свіштовському кладовищі серед інших воїнів, які загинули у російсько-українській війні.

Руслан Зуй народився 23 грудня 1989 року в селі Загрунівка. Після закінчення дев’ятирічної школи у рідному селі здобув загальну середню освіту у Воскобійницькій школі, а згодом навчався у Полтавському професійно-технічному училищі. Після завершення навчання працював водієм у СТОВ «Воскобійники». Разом із коханою переїхав жити до Полтави. У зв’язку з війною Руслан став на захист України. Загинув 7 липня від влучання ворожого FPV-дрона на Сумщині. 11 липня в Зіньківській громаді відбулося прощання з Русланом.

11 липня у Кременчуці попрощалися з воїном Віктором Богатирьовим. У військового залишилися мати, дружина та син. Він народився та жив у Кременчуці, захищав країну від російської агресії з квітня 2023 року. Служив старшим солдатом, помічником гранатометника в одному з підрозділів Національної гвардії України. Помер 8 липня 2025 року внаслідок поранення, отриманого на Донеччині. Похований на Свіштовському кладовищі.

11 липня 2025 року загинув житель Миргородщини Тарас Міщенко. Його життя обірвалося під час евакуації поранених на східному напрямку внаслідок ворожого артилерійського обстрілу. Тарас народився 21 березня 1969 року, проживав у Полтаві. Виконував обов’язки старшого техніка групи обслуговування радіоелектронного обладнання вертолітної ескадрильї.

8 липня 2025 року у Київській області помер Олег Сморочинський через серцеву недостатність під час виконання службових завдань. 12 липня у Полтаві відбулося прощання з воїном.

Вічна пам’ять загиблим героям!

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар