Фото: matchmakers-real-estate.com
Наразі результати поточної фази війни мають надзвичайно важливе значення для майбутнього Європейського континенту.
Французький уряд оприлюднив стратегічний національний огляд до 2030 року, у якому акцентується увага на необхідності підготовки країни до ризику масштабного військового конфлікту в серці Європи, з урахуванням того, що Сполучені Штати Америки поступово знижують свою активність у питанні забезпечення безпеки регіону.
Документ опубліковано на офіційному порталі уряду Франції. У ньому визначено ключові цілі держави до 2030 року, серед яких:
- забезпечення матеріального і морального озброєння національних сил;
- готовність до можливої великої війни в самому центрі Європи;
- протидія дестабілізаційним діям на території країни та нейтралізація їх наслідків.
Огляд наголошує на важливості збільшення фінансування оборонного сектору з метою переозброєння та посилення стійкості держави у випадку високої інтенсивності військових дій.
Окрім цього, у документі зазначається, що ризик залучення французьких військових у війні з високим рівнем інтенсивності в безпосередній близькості від Європи, а також загроза гібридних дестабілізаційних операцій проти Франції досягли найвищого рівня з часу завершення Холодної війни.
Зазначаються такі ключові положення:
«Кремль тривалий час і систематично у офіційних заявах виставляє Францію та європейців як ворогів. Пріоритезація цієї загрози ставить Європу в умови довготривалої конфронтації».
«Гіпотеза нової російської агресії проти Європи у термінах від трьох до п’яти років є центральним елементом оборонної та безпекової стратегії європейського континенту. Немає жодних ознак, що російський президент відмовиться від своєї агресивної політики та ідеологічної ворожості задля своєї візії “вічної Росії” та боротьби проти нібито домінування “загниваючого Заходу”, а також від претензій на території, де проживають росіяни або російськомовні».
Аналітики визначають можливі сценарії розвитку подій, серед яких:
- нові хвилі наступальних дій проти України;
- агресія щодо Молдови;
- загрози у регіоні Балкан;
- атаки на країни-члени НАТО з метою випробування спроможності Альянсу.
У документі також наголошується:
«Максимальним ризиком стане поєднання такої агресії з масштабною операцією на іншому фронті у світі, що спричинить відволікання сил Сполучених Штатів».
Експертна спільнота підкреслює, що нинішній перебіг подій у війні має вирішальне значення для безпеки в Європі загалом.
Також у стратегічному огляді наголошується:
«Продовження підтримки України, зокрема військової, потребує амбітної участі європейських країн. Збереження європейських інтересів буде залежати від формування тривалого та справедливого миру для України».
«Зближення Північної Кореї з Росією та Іраном із Росією безпосередньо впливає на безпеку Франції та Європи, а також на баланс сил у регіонах Близького Сходу й Азії».