Конфлікт в Україні — Тимочко виявив ключову проблему Росії — УНІАН

Христина Левченко

16 Липня, 2025

За словами Івана Тимочка, голови Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України, Російська Федерація не має можливості самостійно проводити масштабну наступальну операцію. Саме тому Росія змушена збільшувати обсяги закупівель зброї та військової техніки у таких країн, як Північна Корея та Іран, а також активно залучати іноземних військових до своїх операцій. Про це він розповів в ефірі телеканалу Ранок.LIVE.

Іван Тимочко деталізував, що Росія отримує у Ірану не лише комплектуючі для ракетного озброєння, а й екіпіровку і широкий спектр іншого військового обладнання. З Північної Кореї РФ постачаються не тільки снаряди, а й ракети, стрілецька зброя, міномети, реактивні системи залпового вогню, артилерійські системи — тобто, повний комплекс озброєння, який вже перебуває на полі бою.

Фахівець зауважив, що якби Росія мала реальну здатність до самостійного проведення наступальних операцій, вона не намагалася б збільшувати виробництво озброєння у Північній Кореї, а також не закуповувала б комплектуючі для ракет через обходні маршрути у європейських країнах та не купувала деталі у Китаю. Наразі Північна Корея виконує роль транзитного хабу між Китаєм і Росією, де формальні закупівлі проходять як для Північної Кореї, однак фактично зброя та комплектуючі потрапляють до РФ.

Крім того, Тимочко підкреслив такі ключові моменти:

– Росія не спроможна самостійно забезпечувати виробництво та постачання озброєння без допомоги союзників.
– Максимальний рівень потужності російської армії й економіки на сьогодні відповідає тій спроможності, якою вона користується у збройному протистоянні: можливості тиснути на фронт і проводити тактичні операції, але при цьому стратегічні цілі залишаються недосяжними.
– Росія дедалі більше покладається на набір іноземних громадян для комплектування своїх військових формувань, адже проведення загальної мобілізації серед власного населення є надто ризикованим.

Експерт також відмітив, що відсутність масованого застосування ракетного озброєння проти України не свідчить про їх повну відсутність чи неспроможність російського військово-промислового комплексу виготовляти ракети.

Він пояснив це таким чином:

– Значна кількість комплектуючих для ракет закуповується за кордоном, при цьому часто через посередницькі компанії або навіть контрабандними шляхами.
– Такий формат постачання не є міждержавною торгівлею та не носить системного характеру.
– Через нестачу окремих компонентів іноді виникають зупинки у виробництві ракет, а сам технологічний процес виготовлення не може бути завершений.

У цьому контексті Тимочко звернув увагу на роль Північної Кореї, яка стала фактично транзитним пунктом, що сприяє переправці військових товарів з Китаю до Росії.

Раніше, за повідомленням УНІАН, Тимочко заявляв, що Росія перемістила частину свого військово-промислового комплексу на територію Північної Кореї з метою покращення якості ракетного озброєння. Це пов’язано з тим, що перші партії озброєння, отримані від КНДР, виявилися неякісними та не відповідали тактичним характеристикам, необхідним для бойових дій.

Таким чином, Росія продовжує активно шукати способи компенсувати власні обмеження у виробництві та постачанні зброї завдяки тісній кооперації з міжнародними партнерами та використанню непрямих каналів постачання.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар