Чарівний початок і перший чвертьфінал за 12 років: ключові події першого дня жіночого чемпіонату Європи з футболу

Владислав Мельник

16 Липня, 2025

Суспільне спорт акцентує увагу на ключових інтригах першого чвертьфінального поєдинку жіночого чемпіонату Європи-2025 з футболу між збірними Норвегії та Італії.

На цьому престижному турнірі настав час надважливих матчів плейоф, до яких пробилися вісім команд: Норвегія, Швейцарія, Іспанія, Італія, Швеція, Німеччина, Франція та Англія. З 16 до 19 липня на полях Швейцарії відбуватимуться поєдинки, що визначать півфіналісток континентальної першості. Усі ігри стартуватимуть о 22:00 за київським часом. Перший із них відбудеться вже у середу, 16 липня, й зв’яжеться між собою збірні Норвегії та Італії.

Суспільне Спорт є офіційним транслятором жіночого Євро-2025, пропонуючи прямі відеотрансляції на своїх платформах та через локальні канали.

Журналісти Суспільне Спорт пропонують ознайомитися з ключовими аспектами, що слід врахувати перед першим чвертьфінальним матчем між Норвегією та Італією.

Норвегія — Італія: основні відомості перед грою

  • Обидві збірні вперше за 12 років дісталися стадії плейоф. У 2013 році італійки зупинилися саме на чвертьфіналі, тоді як норвежки пройшли до фіналу.
  • Минулого року команди зустрічалися у груповому раунді кваліфікації: обидві зустрічі завершилися нічиєю — 0:0 та 1:1. Востаннє Італія перемагала Норвегію на товариському Кубку Алґарве у 2022 році з рахунком 2:1, проте без участі лідерок норвезької команди — Каролін Ґрем Гансен та Ади Геґерберг. Остання перемога норвежок над "Ле Адзуре" також відбулася на цьому турнірі, але ще у 2008 році (4:2).
  • Кращі досягнення команд на чемпіонатах Європи такі:
    • Норвегія — чемпіонський титул 1987 та 1993 років;
    • Італія — вихід до фіналу у 1993 та 1997 роках.

Як пройшли груповий етап Євро-2025?

  • Норвегія лідирувала у групі A, здобувши три мінімальні перемоги над Швейцарією (2:1), Фінляндією (2:1) та Ісландією (4:3). Незважаючи на пропущені голи у кожному матчі, вони могли зіграти набагато гірше без надійної гри голкіперки "Фіорентини" Сесілі Фіскерстранд. Її 14 сейвів за три зустрічі — найкращий показник серед плейофісток.
  • Попри деякі недоліки в оборонних діях, норвезька збірна стала лідером групового етапу за кількістю підборів м’яча — 137. Найталановитішою в цьому компоненті стала захисниця мюнхенської "Баварії" Тува Гансен, яка здійснила 21 підбір.
  • Нападниця "Барселони" Каролін Ґрем Гансен взяла на себе одну з ключових ролей: форвардка, що минулого року посіла друге місце в голосуванні на "Золотий м’яч", відзначилася переможним голом у ворота Фінляндії та двома результативними передачами. У останній турі, що не впливав на розподіл місць, вона разом із капітанкою Адою Геґерберг пропустили гру, відпочиваючи на лаві запасних.
  • На їхнє місце яскраво заявила 20-річна Сіґне Ґаупсет, яка вперше вийшла у стартовому складі. Нападниця клубу "Бранн" виділилася дублем у матчі з Ісландією, ставши наймолодшою авторкою дублю в історії Євро, а також оформила два асисти. Другий з її голів — удар із понад 24 метрів із швидкістю 105,5 км/год — став одним із найбільш вражаючих моментів турніру.

  • Італія вийшла до плейоф, посівши другу сходинку в групі B після перемоги над Бельгією (1:0), нічиєї з Португалією (1:1) та поразки від Іспанії (1:3). Підопічні Андреа Сончіна за три поєдинки забили лише три голи — найменше серед усіх учасниць чвертьфіналу.
  • Водночас італійки змогли витримати конкурентну боротьбу з чинними чемпіонками світу зі збірною Іспанії й уникнути розгрому, який зазнали інші учасники групи. Вони навіть були близькими до того, щоб достроково забезпечити собі вихід у плейоф уже після другого матчу, однак на останніх хвилинах пропустили гол від португалок. Андреа Сончін назвав успішний вихід до плейоф «магічним» і «найважливішим моментом у кар’єрі» команди.
  • Найяскравішим гравцем італійської збірної в груповому раунді стала нападниця "Ювентуса" Крістіана Джиреллі, яка відзначилася одним забитим м’ячем і була визнана найкращою футболісткою у матчі проти Португалії. Крім неї, значну небезпеку створюють півзахисниці Мануела Джульяно і Аріанна Карузо.
  • Однак основа сили команди криється в обороні, а капітанка Елена Лінарі виконує роль лідерки не лише на полі, а й поза ним: за два дні до початку чвертьфіналу вона здобула ступінь доктора наук у галузі спортивних наук.

Хто є фаворитом?

  • Невелику перевагу у протистоянні має збірна Норвегії. Хоча команда іноді демонструє нестабільність, вона загалом має вищий клас та індивідуальну майстерність гравчинь. Зокрема виграшним фактором може стати відпочинок і свіжість досвідчених Каролін Ґрем Гансен і Ади Геґерберг, які отримали перепочинок у заключному матчі групового етапу.

Суспільне Спорт запрошує долучитися до перегляду цього захопливого протистояння, яке відбудеться вже найближчим часом і обіцяє бути справжньою спортивною драмою.

Автор

  • Владислав Мельник

    Колишній спортсмен, тепер — спортивний оглядач. Стежить за подіями в українському та світовому спорті.
    Гасло: «Мій спорт — ваші емоції».

різне

Залишити коментар