Вплив ходьби на роботу серця

Олена Ткач

17 Липня, 2025

Активний спосіб життя має комплексний позитивний вплив на організм: він не тільки зміцнює серцево-судинну систему, але й сприяє зниженню ваги, покращенню інсулінової чутливості та зменшенню запальних процесів.

Фото: 21 хвилина ходьби на день покращить ваше здоров’я / ua.depositphotos.com

Для тих, хто прагне підвищити рівень свого здоров’я, не обов’язково ставити перед собою надто амбіційні цілі, такі як регулярні відвідування спортивного залу чи повна відмова від цукру. Іноді достатньо почати зі звичайної щоденної прогулянки, що стане потужною підтримкою серцевого здоров’я. Як зауважує Parade, фізична активність, навіть у вигляді простої ходьби, належить до найбільш ефективних методів профілактики серцевих захворювань.

Кардіолог Майкл Фаттух підкреслює, що активний спосіб життя знижує артеріальний тиск, допомагає контролювати вагу, покращує реакцію організму на інсулін та зменшує запалення. Він відзначає: «Цей перелік можна тривалий час доповнювати. Сутність полягає в тому, що люди, які підтримують активність, живуть довше й значно рідше зазнають серцевих нападів».

Скільки ж варто ходити щодня, щоб користь від цього була максимальною для серця? За словами доктора медичних наук, кардіолога Майкла Баррі, Американська асоціація серця радить присвячувати принаймні 150 хвилин на тиждень помірній аеробній фізичній активності, куди належить і ходьба. Це означає, що щоденні прогулянки мають тривати орієнтовно 21 хвилину.

Якщо ви тільки починаєте підвищувати свою фізичну активність, кардіолог рекомендує поступово збільшувати її інтенсивність і тривалість. Зокрема:

– Почніть із двох прогулянок по 10 хвилин на день.
– З кожним днем злегка прискорюйте темп та розширюйте дистанцію.
– Збільшуйте час прогулянки на 1 хвилину щодня, доки не досягнете позначки у 30 хвилин.

Майкл Фаттух також зазначає, що пацієнтам з малорухливим способом життя він радить регулярно виходити на прогулянки – приблизно 20-30 хвилин чотири рази на тиждень. Крім цього, він рекомендує надавати перевагу сходам замість ліфта як одному з способів підвищення щоденної фізичної активності.

Фаттух додає: «Ходьба є гарним початком для переходу до більш помірних видів фізичних вправ. Важливо контролювати власний прогрес, ставити реалістичні цілі, і з часом ви поступово наближатиметесь до рекомендованих Американською асоціацією серця 150 хвилин помірних фізичних навантажень на тиждень».

Після того, як 30-хвилинні прогулянки стануть звичними, варто ускладнити тренування, додають медики:

– Збільшити темп ходьби.
– Обирати маршрути зі складним рельєфом (схили, сходи).
– Використовувати спеціальний жилет із додатковою вагою.

Експерти запевняють, що позитивні результати від регулярних прогулянок помітні достатньо швидко. Серед них:

– Покращення настрою як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
– Зменшення болю в суглобах і м’язах.
– Підвищення рівня енергії.

Згодом спостерігається зниження артеріального тиску, нормалізація частоти серцевих скорочень у стані спокою, а також поліпшення показників холестерину та контролю над діабетом — усе це сприяє зміцненню серцево-судинної системи.

Доктор Баррі наголошує, що щоденні прогулянки позитивно впливають не лише на серце, а й покращують якість сну, настрій, а також підвищують загальну витривалість організму.

Раніше УНІАН публікував матеріал про харчування для підтримки здоров’я серця. За даними Американської кардіологічної асоціації, вживання певних фруктів, багатих на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти, допомагає зберегти серцево-судинне здоров’я. Фахівці рекомендують включати до раціону:

– Ягоди
– Персики
– Кавун
– Грейпфрут
– Яблука
– Авокадо
– Апельсини
– Ківі
– Гранат
– Сливи

Ці фрукти мають низький вміст цукру і є ідеальними для тих, хто прагне підтримати роботу серця та поліпшити загальний стан організму.

Вас також можуть зацікавити Новини:

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар