Що таке японська ходьба і чи варто її випробувати | Новини України

Олена Ткач

18 Липня, 2025

Експерти відзначають, що японська ходьба сприяє збереженню цілісності кісткової тканини, підвищенню рівня енергії та загальному покращенню самопочуття.

Японська ходьба — це доступна за виконанням фізична активність, яка позитивно впливає на серцево-судинну систему та підвищує фізичну витривалість, особливо у людей літнього віку. Видання Vogue детально розповідає про суть цього тренування та його користь.

Шон Ентоні, лікар-ортопед і сертифікований спеціаліст зі спортивної медицини, пояснює, що японська ходьба передбачає чергування інтенсивних і повільних кроків. Зазвичай це три хвилини швидкого темпу ходьби, після чого слідують три хвилини повільного кроку для відновлення, загальною тривалістю 30 хвилин.

Головні аспекти тренування, на які звертають увагу спеціалісти:

– Інтенсивна фаза є ключовою. Лікарка Гізер Віола, доцентка кафедри внутрішньої медицини, наголошує, що протягом цих трьох хвилин слід підтримувати інтенсивність на рівні 70–85% від максимальної частоти серцевих скорочень.
– Під час інтенсивної ходьби варто дихати глибше, активно рухати руками та говорити лише короткими фразами — це свідчить про правильну техніку.

Переваги японської ходьби за словами Гізер Віоли:

– покращення стану серцево-судинної системи;
– зниження артеріального тиску;
– підвищення рухливості суглобів і загального метаболізму;
– поліпшення чутливості до інсуліну.

Водночас регулярна ходьба підтримує розвиток м’язів ніг, покращує баланс і координацію, а також має позитивний вплив на сон, енергетичний рівень та настрій. Вона допомагає знизити рівень стресу та стимулює когнітивні функції.

Попри загальну безпеку цього виду фізичної активності, Шон Ентоні радить особам із серцево-судинними захворюваннями, тяжкою формою гіпертонії або проблемами із суглобами перш ніж починати тренування проконсультуватися з лікарем.

Починаючим рекомендується:

1. Протягом одного-двох тижнів ходити у помірному темпі 30 хвилин щодня.
2. Постепенно збільшувати інтенсивність та вводити інтервали швидкої ходьби.
3. Розпочинати тренування 2-3 рази на тиждень, з часом підвищуючи їх до 4-5, за умови доброї адаптації організму.

Японська ходьба — це ефективний і щадний спосіб підтримки здоров’я та фізичної форми, який можна безпечно інтегрувати у повсякденне життя.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар