Канцлер Федеративної Республіки Німеччина Фрідріх Мерц висловив думку, що ймовірність вступу країни, що перебуває у стані війни, до Європейського Союзу є вкрай низькою.
Таку позицію він озвучив під час пресконференції після проведених у Берліні переговорів із президентом Румунії Нікушором Даном, передає кореспондентка Укрінформу.
За словами Мерца, процес набуття членства вже стартував, проте реальний підхід до цього питання буде поетапним. Він наголосив:
1. Поки Україна перебуває під атакою й знаходиться у стані збройного конфлікту, вступ до ЄС навряд чи можливий.
2. Водночас є прагнення максимально наблизити Україну до Європейського Союзу та посилити її інтеграцію з ЄС.
Канцлер додав, що наразі головним пріоритетом нині є припинення війни, а наступним – відбудова держави, що у перспективі стане складовою процесу членства.
Він підкреслив:
– Головне зараз — зробити все можливе для завершення бойових дій;
– Другим етапом стане відновлення України після війни;
– Весь цей шлях членства триватиме ще кілька років.
Фрідріх Мерц висловив впевненість у тому, що 18-й пакет європейських санкцій проти Росії, який охоплює енергетичний і банківський сектори, матиме суттєвий вплив на внутрішню ситуацію в РФ.
Під час зустрічі з президентом Румунії сторони обговорили можливості посилення співпраці у сфері оборонної промисловості. За словами канцлера, спільне виробництво зброї:
– Забезпечуватиме потреби Збройних сил України;
– Сприятиме посиленню обороноздатності НАТО.
Мерц також зазначив, що цей напрямок розвитку співпраці передбачає створення відповідних виробничих потужностей у рамках НАТО. Він навів приклад, що деякі німецькі компанії вже почали будувати виробництва на території Румунії.
Канцлер підкреслив значення координації дій між Берліном і Бухарестом у контексті посилення тиску на Росію та підтримки України, вважаючи, що це в подальшому може змусити Москву сісти за стіл переговорів.
Додатково варто зазначити, що перший тур голосування на президентських виборах у Румунії визнали недійсним Конституційним судом цієї країни через підозру у втручанні Росії у виборчий процес.
_Фото: скріншот із відео Bundesregierung_