В ЗСУ розтлумачили, чому 2025 рік не буде останнім

Христина Левченко

19 Липня, 2025

Російсько-український збройний конфлікт триватиме щонайменше до кінця поточного року. Водночас військові експерти та командування Збройних сил України (ЗСУ) роблять акцент на впровадженні інноваційної оборонної стратегії, зокрема, на посиленому використанні наземних безпілотних літальних апаратів замість традиційної піхоти на лінії фронту.

Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт Бровді під час міжнародної конференції LANDEURO, що проходила у німецькому Вісбадені, повідомив, що очікувати завершення війни найближчим часом, зокрема вже завтра чи навіть до кінця 2025 року, не варто. За його словами, основними факторами, які затягують конфлікт, є:

1. Перевага Росії у живій силі.
2. Масове застосування ворогом дронів-камікадзе типу «Шахед».
3. Обмежені людські ресурси України, адже всі, хто прагнув долучитися до захисту держави, вже перебувають на фронті.

«Президент Путін спрямовує на фронт більше піхоти, ніж ми можемо знищити. Він обрав дешеву, але водночас ефективну зброю – дрони. В Україні ж усі, хто бажав воювати, вже задіяні у бойових діях», — пояснив очільник Сил безпілотних систем.

З його слів, ЗСУ не лише зосереджуються на обороні в класичному розумінні, а й активно впроваджують інноваційні методики ведення бойових операцій. Замість ініціювання нових хвиль мобілізації військове командування планує посилено використовувати наземні бойові дрони, які у певній мірі замінять піхоту.

У центрі оновленої оборонної концепції – багаторівнева, ешелонована система захисту, яку у ЗСУ називають «стіною дронів». Вона має стати міцним бар’єром, що не дозволить ворогу просуватися вперед і відбиватиме удари ворожих безпілотників.

«Ця стіна перевищить за рівнем захисту навіть китайські аналоги і зупинить усі об’єкти, що наближатимуться до наших позицій. І ми вже активно її зводимо», — підкреслив Роберт Бровді.

Незважаючи на песимістичні прогнози щодо тривалості конфлікту, у ЗСУ наголошують на постійному розвитку військових технологій і пошуку ефективних засобів захисту країни. Командувач у цій сфері закликав міжнародних партнерів підтримувати модернізацію та технологічне переоснащення української армії, адже війна майбутнього – це не лише солдати, а й алгоритми, сенсори та штучний інтелект.

Нагадаємо, що Російська Федерація тимчасово знизила інтенсивність повітряних нападів дронами по території України. Це дало змогу ворогу накопичити приблизно 200 бойових апаратів типу «Шахед» та їхніх макетів для наступної хвилі ударів.

За інформацією військових аналітиків, Росія в середньому застосовує близько 140 безпілотників на добу — це приблизно на 30 менше, ніж у попередні тижні. Така пауза, імовірно, пов’язана з приїздом до України спеціального представника Сполучених Штатів Америки Кіта Келлога.

У цей період Російська Федерація активно поповнює запаси безпілотних літальних апаратів для подальшого використання в найближчому майбутньому. Серед можливих цілей нових атак називають Київ та інші великі регіони України.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар