Цієї неділі, 20 липня, у Музеї Києва відбудеться науково-просвітницька лекція під назвою "Гастрономія страху: як війна змінила наші харчові звички". Організатори заходу – представники музею – запрошують усіх охочих зануритися у роздуми про трансформації гастрономічних практик в умовах війни.
Під час лекції слухачі матимуть можливість дізнатися:
- як змінилися харчові звички з початку 2022 року;
- яка була реакція українського суспільства на початок війни в аспекті їжі, моделей споживання та ставлення до голоду;
- які соціокультурні явища у сфері гастрономії виникли під час війни та який вплив ця ситуація має на людей, що живуть у воєнних умовах.
Лекцію проведе Алла Петренко-Лисак – кандидатка соціологічних наук, доцентка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Для кращого ознайомлення з тематикою майбутнього заходу рекомендується переглянути візуальне есеїстичне дослідження лекторки під назвою "Їжа (до) останнього дня", що доступне за посиланням.
Інформація про захід:
- Місце проведення: виставковий простір "На фестини до Києва. Смачна історія крізь віки" (3-й поверх), Музей Києва, вулиця Богдана Хмельницького, 7;
- Дата і час: 20 липня, початок о 14:00;
- Вартість: без попередньої реєстрації, за ціною вхідного квитка – 160 гривень для дорослих, 80 гривень для пільгових категорій.
Також радимо ознайомитися з матеріалом на суміжну тему: "Їж місцеве: де шукати локальні та сезонні інгредієнти у ресторанах Києва".
Захід відкриває нові горизонти розуміння того, як війна впливає не лише на політику та економіку, але й на повсякденні гастрономічні практики і культурні звички українців.