Відповідь на російські атаки слід реформувати негайно, – експерт – Новини Києва

Христина Левченко

20 Липня, 2025

В останні дні російська армія суттєво скоротила використання дронів-камікадзе «Шахед» у своїх ударах по території України. Однак, за словами військового експерта Олега Жданова, незабаром можна очікувати нового масштабного комбінованого ракетно-дронового наступу.

Жданов підкреслює необхідність невідкладного перегляду стратегії протидії агресивним діям противника. Для ефективнішого захисту потрібно:

– посилити вогневі потужності наявної зброї;
– забезпечити підрозділи сучасними радіолокаційними та інфрачервоними прицілами, що покращить їх точність і швидкість реагування;
– інтегрувати всі підрозділи у єдину систему оповіщення та цілевказування в масштабах усієї країни.

Експерт наголошує: «Найважливіше — об’єднати підрозділи у спільну систему управління, адже зараз спостерігаємо суттєві проблеми з координацією. Часто наші моніторингові канали повідомляють: “локація втрачена, ведеться дорозвідка, перевіряємо”, а вже за півгодини з’являється ворожий “Шахед”. Після чого по всьому повітряному простору починається полювання за ним. Це вказує на недоліки в організації системи управління військами».

Крім того, за словами Жданова, в поточних умовах Росія навряд чи зможе суттєво наростити кількість ракетних пусків через технічний стан пускових установок. Кожен комплекс має певний регламент роботи, який передбачає обов’язковий технічний ремонт після використання певного ресурсу. При цьому:

– корабельна авіація практично відсутня у масштабних ударах;
– ракети «Калібр» запускаються вкрай рідко;
– авіаційні «Кинджали» застосовуються поодиноко, максимум до чотирьох за один наліт.

За оцінками експерта, основна ударна сила Росії нині складається з ракет комплексу «Іскандер» та крилатих ракет, які запускають з декількох літаків Ту-95 – зазвичай не більше трьох–чотирьох одиниць одночасно, на відміну від колишніх 8–10. Внаслідок цього загальний обсяг ракетних атак не перевищить близько трьох десятків одиниць, а основну долю ударів почнуть забезпечувати безпілотники.

«Переважно росіяни компенсують обмеження ракетних ресурсів активним застосуванням дронів», — завершує Жданов, висвітлюючи ймовірний сценарій загострення бойових дій у кінці літа та восени.

Додатково стало відомо, що українські розвідники демонстрували Кіту Келлогу — одному із західних експертів — зразки західних комплектуючих, які використовуються у російському військовому озброєнні. Це підтверджує факт впливу зовнішніх компонентів на конструкцію сучасної російської техніки.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар