Під час антитерористичної операції (АТО) один військовий самостійно визволив з полону майже тридцять українських захисників.
18 липня загинув полковник Збройних сил України, знаний авіатор, волонтер та директор авіаклубу «Одеса» Костянтин Оборін, відомий також за позивним «Камікадзе». Про його смерть повідомив міський голова Одеси Геннадій Труханов.
«Це надзвичайно сумна звістка. Костянтин Оборін — ветеран афганської війни, учасник сучасної боротьби за незалежність України, директор авіаклубу “Одеса”, волонтер, наставник, людина неймовірної щирості та відваги, — підкреслив Труханов. — Після служби в Афганістані він присвятив себе підтримці співвітчизників, став символом реабілітації та надії для ветеранів, розвиваючи парашутний спорт. Його життєве кредо могло бути сформульоване фразою: “Повітря лікує”.»
Міський голова наголосив, що у 2014 році, ризикуючи життям, Костянтин Оборін визволив із російського полону 29 українських військовослужбовців. Після початку масштабного вторгнення Росії в Україну, маючи 63 роки, Оборін продовжував виконувати бойові завдання та загинув, залишаючись вірним присязі, товаришам по службі та Батьківщині.
Смерть Оборіна також прокоментувала його дочка Поліна, уточнивши, що він загинув напередодні. У своєму повідомленні в соціальній мережі Facebook вона зазначила:
«На жаль, Камікадзе, наш татусь, дідусь, коханий чоловік, легендарний воїн, жива легенда, більше не з нами. Це сталося вчора під час виконання завдання. І так, наш супергерой, на жаль, не безсмертний, як би мені цього не хотілося…»
Реакція оточуючих, які знали Костянтина, була дуже емоційною. Публікація Поліни отримала численні коментарі співчуття та жалю. Один із військових написав:
«Костя — Камікадзе — справжня легенда. Це титановий стрижень і сталева сила волі. Дуже добрий і ніжний чоловік, але при цьому жорсткий і справедливий.»
—
### Відомості про Костянтина Оборіна
– Ветеран війни в Афганістані.
– У жовтні 1987 року брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
– Звільнений із лав Збройних сил України у 1995 році у званні підполковника запасу, маючи статус «інвалід війни II групи». На момент загибелі обіймав звання полковника.
– Один із засновників та директор аероклубу «Одеса».
– У 2000 році як учасник Першої полярної парашутної експедиції України десантувався на вершину Землі і встановив прапор України та Одеси на Північному полюсі.
– Майстер парашутного спорту, п’ятиразовий рекордсмен України. Виконав понад 3000 стрибків з парашутом.
– Президент Федерації парашутного спорту на Одещині.
– Батько шести дітей.
– Родич і тезка знаменитого льотчика старшого лейтенанта Костянтина Оборіна, який у Другій світовій війні, 25 червня 1941 року, здійснив нічний повітряний таран ворожого бомбардувальника.
—
### Втрати на фронті
На війні з російськими окупантами також загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Сергій Захаревич, який залишив по собі дружину та трьох дітей.
Раніше, захищаючи Україну від повітряного нападу, на винищувачі F-16 розбився льотчик першого класу, підполковник Максим Устименко (народився у 1993 році), який встиг збити сім ворожих повітряних цілей.
—
### Вас можуть зацікавити також інші новини: