Конфлікт в Україні може завершитися цього року

Христина Левченко

20 Липня, 2025

На сьогодні Кремль обмінює життя російських військовослужбовців на територіальні здобутки, які потім можуть стати предметом переговорів за столом перемовин.


Путін вже анонсував скорочення витрат на армію, що було б абсурдом в умовах війни / колаж УНІАН, фото facebook.com/93OMBr, кадр з відео

Володимир Путін, ймовірно, прагне завершити війну проти України в поточному році, оскільки російська економіка не може більше витримувати тривалі військові витрати. Таку думку висловлює відставний генерал австралійської армії та військовий експерт Мік Райан у своєму блозі.

Аналітик підкреслює, що Москва наразі зіткнулася з низкою нагальних проблем, які загострюються та не мають легких рішень у разі продовження війни:

  • економічна криза;
  • серйозне погіршення якості сухопутних військ;
  • залежність від Північної Кореї та Китаю у постачанні необхідних ресурсів для армії;
  • посилення тиску з боку адміністрації США.

За словами Міка Райана, одним із доказів того, що Путін не має наміру продовжувати збройний конфлікт у наступному році, є його заява наприкінці червня. Тоді президент Росії оголосив про початок скорочення військових видатків починаючи з наступного року. Військовий експерт вважає, що заради досягнення максимально вигідних позицій до завершення війни Кремль кидає в бій усі наявні ресурси.

Незважаючи на те, що Росія помалу отримує певні успіхи на фронті, Мік Райан оцінює темпи наступу російських сил як надто повільні, враховуючи величезні ресурси, які Москва мобілізувала для цього.

Аналітик підкреслює:

  • здобутки Росії не мають вирішального значення у загальному контексті війни;
  • окупанти не здобувають достатньо територій, щоб відчувати масштабний успіх.

Водночас Мік Райан здивований фактом, що більшість експертів концентрують увагу виключно на підрахунку захоплених квадратних кілометрів, і мало хто намагається зрозуміти, чому саме зараз Путін робить ставку на активний наступ.

За версією оглядача, російському керманичу необхідно забезпечити:

  1. Підґрунтя для переговорів про мир, коли вони нарешті розпочнуться.
  2. Суттєве скорочення фінансування військових дій.
  3. Зниження залежності від Північної Кореї та Китаю.
  4. Реагування на більший, ніж вважають громадськість, тиск з боку зовнішніх сил.

Проте експерт наголошує, що Путін все ще вірить у можливість продовження війни, якщо буде потрібно. Російські війська не припинять свій «великий наступ», доки стратегічні ілюзії Кремля повністю не розвіються.

Війна в Україні: стратегічні перспективи

За інформацією УНІАН, західні аналітики ставляться скептично до ультиматуму колишнього президента США Дональда Трампа, в якому він вимагав від Росії укласти мир з Україною протягом 50 днів. Видання The Telegraph закликає нинішнього президента США застосувати жорсткіші заходи, подібні до тих, які застосовувалися стосовно Ірану.

Водночас Кремль продовжує наполягати на повній капітуляції України, називаючи це «миром».

Вас також можуть зацікавити Новини:

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар