Поліція Великої Британії затримала шість осіб після того, як протест у готелі для біженців став насильницьким.

Христина Левченко

21 Липня, 2025

У передмісті Лондона місто Еппінг зазнало значних заворушень, коли протестувальники вдруге за чотири дні зібралися біля готелю, що тимчасово розміщує шукачів притулку. Причиною невдоволення стала справа щодо мігранта, якого звинувачують у сексуальному насильстві.

Поліція графства Ессекс повідомила про затримання шести осіб у неділю, серед яких четверо підозрюються в участі у «збройних заворушеннях» під час попередньої акції протесту в четвер. Правоохоронці патрулювали територію навколо готелю Bell протягом усієї ночі після того, як видали розпорядження про розігнання натовпу.

Більш ніж 100 протестувальників, деякі з яких тримали прапори Англії, зібралися ввечері неділі біля готелю, скандуючи гасла: «Збережіть наших дітей» та «Відправте їх додому». Напруга зросла з настанням темряви, коли у бік поліцейських вантажівок, які блокували вхід, почали кидати фаєри та різні предмети. Поліції довелося вивести із зони протесту контрпротестувальницю, яку оточили демонстранти.

Головний суперинтендант поліції Ессекса Саймон Енслоу в офіційній заяві констатував:
– «На жаль, ми знову стали свідками акції, яка, розпочавшись мирно, переросла у безглузде хуліганство, що призвело до травмування одного з наших офіцерів та пошкодження поліцейського автомобіля».
– «Кому здається, що ми будемо терпіти їхні хуліганські дії — помиляються».

Перед протестами у неділю місцева поліція видала розпорядження, яке дозволяло зобов’язати учасників зняти маски з облич. Після цього було підписано наказ про примусове розходження протестувальників з території біля готелю. Цей наказ діяв до 4-ї години ранку за місцевим часом (5-а ранку за центральноєвропейським часом) у понеділок.

Така акція відбулася після того, як у четвер внаслідок ескалації конфлікту під час спочатку мирного протесту постраждали восьмеро поліцейських. Влада звинуватила у насильстві прибічників, які прибули з інших громад та начебто мали намір спричинити безлад.

Відносно затриманих у неділю:
1. Четверо утримуються у зв’язку з перебігом подій під час першої акції протесту.
2. П’ятого з підозрою у завданні шкоди поліцейському автомобілю.
3. Шостого – за підготовку до вчинення кримінального правопорушення.

Протести розпочалися після того, як 38-річний шукач притулку був звинувачений у спробі сексуального насильства, зокрема у спробі поцілувати 14-річну дівчинку. Підозрюваний перебуває під вартою без права на внесення застави після першого судового засідання 10 липня, він заперечує свою вину.

За словами Саймона Енслоу:
– «Ми не займаємо будь-якої сторони, ми затримуємо злочинців і маємо обов’язок забезпечити безпеку усіх — це просто і зрозуміло».
– «Мешканці Ессекса добре знають наші принципи, тому вони не повірять у безпідставні чутки, що поширюються в інтернеті з метою розпалювання конфліктів та сутичок».

Рада району Еппінг-Форест, відповідальна за надання місцевих послуг, засудила насильство, однак наголосила на своєму тривалому опорі рішенням центрального уряду використовувати готель Bell як тимчасове житло для шукачів притулку. Лідер ради Кріс Вітбрід заявив:
– «Ми регулярно висловлювали стурбованість перед Міністерством внутрішніх справ, зазначаючи, що готель Bell є абсолютно неприйнятним місцем для такого закладу і має бути закритий».
– «Ми продовжуємо наполягати на негайному закритті цього об’єкта і раді, що наші місцеві депутати активно підтримують цю ініціативу».

Загальна ситуація загострюється на тлі зростаючого числа шукачів притулку, котрих розміщують у готелях по всій країні за рахунок уряду. Напруження раніше виливалося у масові заворушення, зокрема:
– Торішні багатоденні сутички у Північній Ірландії після арешту двох підлітків за підозрою у сексуальному насильстві.
– Вірусні антиіммігрантські протести минулого літа в різних регіонах Великої Британії, викликані дезінформацією у соціальних мережах щодо особи нападника на танцювальний клас у містечку Саутпорт, де загинуло троє дівчаток. З’ясувалося, що нападник — 17-річний підліток, народжений у Великій Британії в сім’ї батьків із Руанди, а не шукач притулку, як це спершу повідомлялось.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер засудив минулорічні заворушення як «праворадикальні хуліганські дії», а поліція активно втручалась, щоб припинити насильство, прискорюючи винесення вироків учасникам заворушень.

Джерело: AP

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар