результати головної сесії – Освіта.UA

Христина Левченко

21 Липня, 2025

Учасники основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року продемонстрували високу явку — вона склала 91%, що вказує на відповідальне ставлення вступників до участі у вступній кампанії. Загалом у тестуванні взяли участь 285 тисяч осіб, тоді як за кордоном цей показник становить 84%. Варто зауважити, що рівень явки перевищує минулорічний.

### Результати за предметами

– Найбільша кількість максимальних балів (200) зафіксована з математики — 1163 учасники.
– На другому місці — англійська мова, де 765 вступників отримали максимальний результат.
– Третє місце посідає українська мова — 658 осіб набрали 200 балів.
– В усіх дисциплінах, окрім німецької мови, число максимальних балів серед тих, хто проходив тестування в Україні, перевищує показники за кордоном.
– З німецької мови за межами країни 19 учасників отримали по 200 балів, в той час як вітчизняних 200-бальників лише 13.

Загалом, 2414 претендентів змогли отримати максимальний результат хоча б з одного предмета. Серед них:

– 250 учасників набрали максимальну кількість балів з двох дисциплін,
– 31 — з трьох,
– 3 — з чотирьох.

### Статистика та складність тестування

Частка учасників, які не подолали поріг із математики, становить 11,7%, що є кращим показником порівняно з торішніми 14%. Серед вибіркових предметів найбільш складними виявилися:

– фізика — 10,3% не впоралися,
– хімія — 6% не склали,
– французька мова — 4,5% учасників не подолали пороговий бал.

Слід звернути увагу, що кількість учасників, які обрали ці дисципліни, відносно мала, тому оцінювання є більш чутливим. Найнижчий рівень невдач зафіксовано з географії — лише 0,07% кандидатів не здали тест.

### Час виконання тестів

Кожен учасник мав по 60 хвилин на виконання тесту з кожного предмета. Середній час, витрачений на тестування різних дисциплін, становив:

– українська мова — 46 хвилин,
– математика — 49 хвилин (найбільша середня тривалість),
– історія України — 29 хвилин,
– українська література — 26 хвилин (найшвидше виконання),
– англійська мова (найпопулярніший вибірковий предмет) — 39 хвилин.

### Реєстрація та перспектива вступу

На НМТ 2025 року зареєструвалося 317 083 особи, що більше ніж у 2024 році. Кількість кандидатів, які складають тестування за кордоном, залишається стабільною та підтверджує прагнення навчатися в Україні. Із зареєстрованих 236 529 — це випускники поточного року, решта — вступники, які повертаються до освіти після перерви, зазвичай старше 18 років.

Міністерство освіти і науки України наголошує, що учасники, які не подолали пороговий бал з окремих предметів, можуть вступити до закладів фахової передвищої та професійної освіти. Особливо затребувані спеціальності, що відповідають потребам ринку праці та відновлення країни, зокрема:

– механіки,
– будівельники,
– фахівці аграрної сфери,
– молодший медичний персонал.

### Подальші кроки для вступників

Триватиме основна сесія НМТ до 25 липня, включаючи додаткові дати. Учасники, які з поважних причин не змогли скласти тестування під час основної сесії, мають можливість пройти його додатково, обрати освітній маршрут та скористатися державною підтримкою — бюджетними пріоритетами та грантами на компенсацію вартості навчання.

### Технічна підтримка та фінансування

Фінансування модернізації програмного забезпечення для проведення вступних випробувань (НМТ, ЄФВВ, ЄВІ) здійснюється в рамках спільного з Світовим банком проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів».

Інформація підготовлена на основі офіційних матеріалів Міністерства освіти і науки України. Для оперативного інформування про перебіг вступної кампанії рекомендується приєднуватися до сторінок Вступ.Освіта.ua у Telegram.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар