Із прифронтової зони до Дніпра було доставлено ще один безцінний історичний артефакт — стародавню скіфську скульптуру, відому як «кам’яна баба». Евакуація цього унікального експоната відбулася 20 липня з метою захисту від руйнувань, спричинених ворожими обстрілами, повідомляє «Наше місто».
Про це інформували археологи IN SITU — відділу археології Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького. Саме цей музей наразі став притулком для численних історичних реліквій, які вдалося врятувати з прифронтових районів.
Варто зауважити:
– З початку повномасштабного вторгнення у музейному сховищі накопичено близько 20 кам’яних скульптур різних періодів.
– Всі ці артефакти були вивезені з різних регіонів України спільними зусиллями істориків, працівників музеїв і волонтерів.
– Музейний заклад докладає максимум зусиль для збереження культурної спадщини в умовах війни.
«Ще одна кам’яна красуня в безпеці! Детальніша інформація буде оприлюднена згодом. Наразі традиційно дякуємо всім, хто долучився до евакуації», — зазначили у офіційній заяві IN SITU.
Після завершення військового конфлікту музей наголошує, що всі врятовані артефакти будуть повернені до громад, звідки їх було евакуйовано.
Нагадаємо, що раніше з прифронтових громад Дніпропетровщини також було евакуйовано половецькі кам’яні баби — ще одні важливі пам’ятки історії.
Окрім цього, раніше повідомлялося про те, як архітектори Дніпра беруть активну участь у відновленні історичних будівель, а також створюють безбар’єрний простір у місті, маючи на меті післявоєнну реконструкцію та розвиток урбаністичного середовища.
Ілюстрації до матеріалу надали фахівці IN SITU — відділу археології Дніпропетровського національного історичного музею імені Яворницького.