Керівники ЄС визначили два спільні підходи з Китаєм щодо російсько-українського конфлікту.

Христина Левченко

24 Липня, 2025

Під час саміту Європейського Союзу та Китаю європейські лідери змогли донести до китайської влади свої заклики щодо припинення військової агресії Російської Федерації проти України. Водночас вони підкреслили два ключові моменти, у яких позиції ЄС і Китаю співпадають.

Передусім, йдеться про необхідність строгого дотримання Статуту Організації Об’єднаних Націй, що включає повагу до суверенітету, територіальної цілісності та міжнародно визнаних кордонів. Про це наголосив президент Європейської Ради Антоніу Кошта під час спільної пресконференції в Пекіні із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, — інформує кореспондент Укрінформу.

Кошта нагадує, що Китай неодноразово висловлював позицію, подібну до європейської, зокрема під час голосування за резолюцію, ініційовану кількома державами-членами ЄС, яка стосувалася дотримання Статуту ООН.

Другий спільний аспект — це прагнення до якнайшвидшого встановлення справедливого і тривалого миру, підкреслив президент Європейської Ради. Він також зазначив, що ЄС скористався можливістю саміту, щоб висловити впевненість у тому, що Китай, як постійний член Ради Безпеки ООН, має особливу відповідальність вплинути на Росію з метою:

1. Забезпечити безумовне припинення вогню.
2. Ініціювати справжні та чесні переговори між Кремлем та Україною.

Зокрема, Кошта звернув увагу на прохання ЄС до Китаю обмежити експорт товарів подвійного призначення до Росії, оскільки в умовах війни ці вироби часто використовуються для ведення бойових дій.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що Китай має вагомий вплив на Росію, подібно як ЄС — на Україну. Вона висловила сподівання, що Пекін застосує цей вплив, щоб змусити Кремль серйозно розпочати переговорний процес.

«У Європейському Союзі навіть немає необхідності тиснути на Україну, адже президент Зеленський вже запропонував сісти за стіл переговорів із Росією», — зауважила вона.

Фон дер Ляєн наголосила, що остаточний вибір шляху переговорів належить двом суверенним державам, але при цьому підкреслила важливість припинення бойових дій та безпосереднього діалогу.

Вона резюмувала: «Існує справжня та щира воля досягти врегулювання конфлікту і покласти край кровопролиттю».

Як повідомляв Укрінформ, під час саміту ЄС-Китай 24 липня лідери ЄС звернулися до Пекіна із закликом не надавати жодної матеріальної підтримки російському військово-промисловому комплексу. Окрім того, Європейський Союз закликав Китай використати свій вплив для зміцнення позицій з метою спонукати Кремль до припинення військової агресії проти України.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар