Стоять у чергах під касами з п’ятої ранку, а деякі навіть ночують на вокзалі, щоб встигнути зайняти чергу. Дніпряни повідомляють, що цього літа вкрай складно придбати квитки на потяги, які прямують до Одеси та західних регіонів України.
Чому квитки зникають упродовж кількох хвилин після початку продажу та як пояснюють ситуацію в Укрзалізниці — про це дізналися кореспонденти Суспільного.
За словами мешканців Дніпра, придбати квитки неможливо ні в касах, ні через офіційний застосунок. Відразу після відкриття продажу квитки миттєво розкуповують.
Дніпряни діляться своїми спостереженнями:
– Алла розповідає, що уже о пів на шосту ранку вони стояли в черзі, а перед нею було близько двадцяти людей.
– Валентина констатує відсутність квитків на потрібну дату, відзначаючи, що це «зачароване коло».
– Геннадій придбав квитки до Ужгорода лише з третьої спроби у касі, адже через застосунок система постійно зависала. Щоб зайняти місце в черзі, він навіть ночував у кімнаті відпочинку на вокзалі. За його словами, він приїхав на вокзал о 5:20 і був четвертим у черзі, адже попередніх разів, приїжджаючи після комендантської години, був лише на тридцятому місці.
– Ольга планує відпочинок до Одеси з чоловіком і дитиною. Вона намагалася за 20 днів купити квитки через застосунок одразу з початком продажу, але вони зникли за кілька годин. Врешті-решт квитки вдалося взяти у касі. Жінка згадує: о сьомій ранку була 35-ю в черзі, о восьмій відкрили касу, а о дев’ятій вона придбала майже останні квитки.
– Юлія разом із чоловіком і двома доньками приїхала з Запоріжжя до Дніпра, щоб далі їхати до Одеси. За її словами, квитків з рідного міста не було, а за два дні до поїздки у застосунку з’явилися вільні місця з Дніпра. Основною проблемою з ажіотажем навколо квитків вона вважає перекупників.
Зі слів Юлії, схема роботи перекупників виглядає так:
1. Купують багато квитків для загальних поїздок.
2. Перепродють їх не по 500 гривень, а по 1000 гривень.
3. Ця практика стає нормою, і схема функціонує на постійній основі.
Пасажир, який шукав квитки до Одеси, передав Суспільному запис телефонної розмови з одним із перекупників. Той заявив, що разом із командою вручну відстежує наявність квитків і володіє кількома методами, невідомими решті пасажирів.
Перекупник пояснив:
– Знає, коли скасовують резерви.
– Може дізнатися, коли додають або можуть додати додатковий вагон.
– Володіє різними технічними нюансами.
– Успіх багато в чому залежить від професіоналізму та вдачі.
– Відсоток вдалих придбань – близько 50 на 50.
– Конкретних термінів назвати не може, адже це закрита галузь.
У відповідь на численні скарги Укрзалізниця повідомила у своїх соцмережах, що заблокувала понад 2,8 тисячі акаунтів за порушення правил купівлі квитків. Також у офіційній відповіді Суспільному мовиться, що у 2023 році компанія отримала та ввела в експлуатацію 33 нові пасажирські вагони вітчизняного виробництва.
Проте в літній період традиційно спостерігається підвищений попит на залізничні перевезення. У компанії запевняють:
– Весь наявний рухомий склад максимально задіяний із мінімальними перервами для технічного обслуговування.
– За наявності вільних вагонів призначають додаткові поїзди на найпопулярніші маршрути.
Якщо у застосунку або касах немає квитків, Укрзалізниця радить скористатися послугою автоматичного викупу. Для цього потрібно вибрати потрібний потяг, а система автоматично купить квиток, щойно він з’явиться у продажу.
Компанія очікує спад попиту на квитки з жовтня.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро.