Вибух у Дніпрі: противник застосував новітню зброю.

Ірина Демченко

28 Червня, 2025

Новину доповнено.

Сьогодні по Дніпру було здійснено запуск новітньої бомби-ракети «Гром-1». Вибух стався приблизно о 11:30 під час повітряної тривоги, яка тривала недовго й швидко завершилася.

Перед вибухом Повітряні Сили попередили про загрозу, повідомивши: «КАБ курсує повз Запоріжжя в напрямку Дніпропетровщини».

Дніпро став першим містом, де було зафіксовано застосування цієї нової російської зброї. Моніторингові канали повідомляли про появу нових озброєнь на півдні міста, висувалися різні версії щодо типу зброї:

– нові керовані авіабомби (КАБ) з реактивними прискорювачами;
– керована авіаційна ракета (КАР);
– гібридна зброя, що поєднує характеристики бомби та ракети, яка не є суто ракетою.

Офіційна інформація від влади підтвердила деталі інциденту. Голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що вибух, який був чути в передмісті міста, — це результат роботи системи протиповітряної оборони. Він висловив подяку захисникам неба за збиття новітньої бомби-ракети «Гром-1».

Повітряні Сили надали уточнену інформацію про інцидент, зазначивши, що ціль пролетіла понад 100 кілометрів. Ось офіційний допис:

– Близько 11:30 із повітряного простору тимчасово окупованої території Запорізької області зафіксовано повітряну ціль, випущену із літака тактичної авіації противника.
– Ціль пролетіла понад 100 км і була збита системами протиповітряної оборони за межами міста Дніпро.
– Тип повітряної цілі буде точно визначений після вивчення уламків на місці падіння.

Варто підкреслити, що це вперше за повномасштабної війни зброя такого класу досягла меж міста Дніпро.

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне