У Великій Британії адвоката засудили за неправдиві скарги на ушкодження автомобіля через ямковість доріг

Олена Ткач

28 Червня, 2025

Юрист сфальшував документи, нібито підтверджуючі пошкодження автомобіля, задля отримання компенсації.

У Великій Британії юриста було засуджено за шахрайство, пов’язане з підробкою заяв про відшкодування збитків за нібито пошкоджений автомобіль. Про це інформує видання Law Gazette.

Аліхан Нурані, який спеціалізувався на справах, пов’язаних з тілесними ушкодженнями, звернувся до місцевої ради Сток-он-Трента з двома претензіями щодо компенсації збитків, які, за його словами, були завдані автомобілю через ями на дорогах. Злочинні дії стосувалися випадків, що трапилися у листопаді 2019 року та квітні 2021 року.

Після перевірки документів, наданих як підтвердження, страховим відділом міськради були виявлені підозрілі розбіжності в рахунках. Подальше розслідування відділу боротьби з шахрайством встановило, що подані документи є підробленими, а заяви про компенсацію – сфабрикованими.

У лютому цього року присяжні у Коронному суді міста Хенлі визнали Нурані винним за чотирма пунктами шахрайства. Йому було призначено таке покарання:

1. 8 місяців позбавлення волі умовно,
2. 300 годин неоплачуваних суспільно корисних робіт,
3. сплата судових витрат у розмірі £30 000,
4. повернення незаконно отриманих £874.

Суддя наголосив на серйозності вчиненого правопорушення, підкресливши, що статус юриста, який повинен дотримуватися найвищих стандартів етичності, є обтяжувальною обставиною.

Міська рада повідомила, що Нурані, який проживає в Манчестері, переданий до Регуляторного органу солісіторів (SRA). Починаючи з 2023 року, йому заборонено здійснювати юридичну практику без погодження SRA: він не має права працювати з коштами клієнтів і може бути працевлаштований у юридичну фірму лише за згодою регулятора. На момент введення таких обмежень Нурані працював у компанії Simcox Oliver, яка згодом була ліквідована через підозри в нечесності її керівництва.

Член міської ради Сток-он-Трента Амджид Вазір заявив:

– «Цей випадок має слугувати явним попередженням: ми не допустимо шахрайства в нашому місті»;
– «Ми застосовуємо суворі механізми контролю для захисту коштів платників податків і забезпечуємо притягнення злочинців до відповідальності через судові процедури».

Запрошуємо підписатися на наш Telegram-канал (t.me/sudua), а також на Google Новини SUD.UA. Слідкуйте за нашими новинами у Viber, на сторінках у Facebook та Instagram, щоб бути в курсі найактуальніших подій.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне