які автомобілі імпортують і оподатковують як предмети розкоші

Олена Ткач

1 Липня, 2025

За перші п’ять місяців 2025 року українці імпортували 131 «розкішний» автомобіль. Це майже у 3,4 раза менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли було завезено 448 таких авто. Втім, у порівнянні з 2021 роком кількість дорогих автомобілів, навпаки, зросла на 42%.

Різкий стрибок імпорту автомобілів, які підлягають додатковому оподаткуванню, відбувся у 2023 році. За п’ять місяців того року в Україну ввезли 584 автомобілі, які потрапили під дію податку на розкіш, повідомляють в Опендатабот.

Розподіл нововвезених авто за регіонами виглядає так:

Київ отримав найбільшу частку — 43% від загальної кількості «розкішних» машин у 2025 році.
– Київська область — по 13%.
– Одеська та Львівська області — по 9% кожна.

Щодо типів пального, що використовуються в цих автомобілях, статистика демонструє:

– 47% авто заряджаються виключно електрикою.
– 23% є гібридними, працюючи на електриці або бензині.
– Бензинові автомобілі преміум-класу займають третє місце, складаючи 19% від усієї кількості.

Серед марок, що підпадають під податок на розкіш, лідирує Porsche — на цей бренд припадає 63% імпортованих авто у 2025 році. Найпопулярнішими моделями є:

– Porsche Taycan — 41% від усієї кількості.
– Porsche Cayenne E-hybrid — 8%.

На другому місці розташувався бренд Mercedes-Benz, частка якого становить 21%. Українці надають перевагу таким моделям, як Mercedes-Benz S 450 та Mercedes-Benz S 580 4Matic, які разом складають 15% від загальної кількості автівок.

У 2025 році найдорогоцінніший автомобіль помітили у Києві: це Rolls-Royce Cullinan Black Badge вартістю 700 тисяч доларів США. Також на українських дорогах трапляється Rolls-Royce Spectre, який оцінюється у 600 тисяч доларів.

Щороку в Україні оновлюється список автомобілів, що підлягають транспортному податку. Наразі у переліку 338 моделей, хоча минулого року їх було більше — 468.

За період з січня по квітень власники коштовних машин сплатили податок на суму 87,2 мільйона гривень — це на 12%, або на 9,2 мільйона гривень, більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільші надходження забезпечив Київ — 26,5 мільйона гривень.

Податок сплачується власниками автомобілів віком не більше 5 років, вартість яких перевищує 3 мільйони гривень. Розмір ставки податку для одного авто преміум-сегменту становить 25 тисяч гривень.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне