Оптимісти стверджують, що літній наступ Росії вже завершився, тоді як реалісти побоюються, що він тільки набирає обертів, зазначає автор матеріалу.
Російський диктатор Володимир Путін зробив вибір на користь продовження кривавої війни проти України замість того, щоб прийняти доволі вигідну угоду, запропоновану йому американським лідером Дональдом Трампом.
Про це пише в матеріалі для видання The Telegraph відомий британський письменник, історик та журналіст Оуен Меттьюз. Він підкреслює, що безжальні атаки Росії, хоча й жахливі, проте спричиняють відносно невелику кількість жертв на фоні масштабів війни. На фронті наступ російських сил приніс їм лише незначне просування — декілька квадратних кілометрів — але ціною величезних втрат, які сягали до тисячі загиблих окупантів щоденно.
Меттьюз зосереджує увагу на наступному питанні: чого саме прагне досягти Путін, віддаючи перевагу війні над миром? Найвірогідніша відповідь полягає у замкненості інформаційної бульбашки, в якій перебуває сам президент і його найближче оточення. Путін продовжує військові дії, бо його генерали та керівники сил безпеки переконали його, що перемога можлива, або, принаймні, що є шанс здобувати стратегічно важливі успіхи, продовжуючи війну, пояснює автор.
Однією з таких “перемог” для Кремля мало б стати захоплення міста Суми, проте, за повідомленнями з України, нинішній наступ Росії зайшов у глухий кут і не приносить відчутних результатів.
Наразі думки експертів розділяються:
– Оптимісти вважають, що літній наступ російських військ уже завершився.
– Реалісти, навпаки, побоюються, що ці військові дії лише набирають силу і спричинятимуть триваліший конфлікт.
Минулого тижня окупанти захопили цінний літієвий рудник неподалік села Шевченко на Донеччині. За словами Меттьюза, це завдало серйозного удару по довгострокових планах Києва щодо залучення західних інвестицій у післявоєнну відбудову.
Історик попереджає, що:
– Наступний масштабний наступ Росії може бути організований на Донбасі.
– Це змусить Україну перекидати обмежені людські ресурси у виснажливу і складну операцію, яку він порівнює з грою в «вбивство крота» вздовж 1200-кілометрової лінії фронту.
### Погляд росіян на війну проти України
Оуен Меттьюз наводить слова інженерки-програмістки з Санкт-Петербурга Олександри Купцової, чоловік якої минулого року вступив до лав російської окупаційної армії. За її словами, війна проти України “стала чимось схожим до погоди – далекою подією, з якою неможливо вплинути”:
– Ціни на товари високі: наприклад, кава в популярному кафе коштує 800 рублів (приблизно 426 гривень).
– Іпотечні ставки є надзвичайно високими.
– Водночас усі сподіваються, що цей конфлікт незабаром закінчиться.
– Вони вірять у те, що треба лише продовжити завдавати ударів українцям, і як тільки Трамп підпише мир, вони зможуть забути про цю безглузду війну.
Автор матеріалу додає, що єдине, у чому немає сумнівів у російсько-українській війні, — обидві сторони, хоч і виснажені, продовжують протистояти одна одній в надії, що сили та ресурси ворога будуть вичерпані першими.
Якщо брати до уваги, що війна ведеться на виснаження, перевага належить тій стороні, яка має значно більшу економіку і людські ресурси. На цьому тлі Путін, ігноруючи всі голоси раціоналізму та прагматизму, залишається сповненим рішучості вести боротьбу до остаточної перемоги, незважаючи на втрати в людях і згубний вплив на економіку, підсумовує Оуен Меттьюз.
### Останні Новини про війну в Україні
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Росія прагне вийти на географічні кордони кількох українських областей, зокрема Дніпропетровської та Харківської. За словами очільника українського уряду, це робиться з метою:
– Підсилення переговорних позицій окупантів.
– Примусу України до капітуляції, що є абсолютно неприйнятним для Києва.
Водночас президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп повідомив, що уважно спостерігає за подіями в Сумській області.
—
### Рекомендовані матеріали:
– Війна в Україні: найактуальніші події та аналітика.