Посол Бельгії в Україні Люк Якобс в інтерв’ю для 24 Каналу висловив думку, що тиск на Володимира Путіна можна значно посилити, якщо суттєво збільшити вартість війни для Росії.
Варто зауважити, що Росія не обмежується претензіями лише на чотири області та Крим, а демонструє масштабні територіальні амбіції, зазначають в Інституті вивчення війни (ISW).
### Ефективні механізми впливу на Путіна
Люк Якобс наголосив на необхідності консолідації зусиль для формування єдиного фронту, який має чітко донести агресору сигнал, посилений суворими санкціями. За його словами, першочерговим завданням є:
1. Детальний аналіз вже застосованих пакетів санкцій.
2. Визначення шляхів удосконалення цих санкцій.
3. Забезпечення їх ефективної реалізації.
Посол підкреслив, що існує ще значний простір для введення додаткових обмежувальних заходів. Серед пріоритетів мають бути:
– Визначення галузей, де можна істотно підвищити «вартість війни» для Росії.
– Виявлення ключових напрямів для ефективного тиску.
Крім того, Люк Якобс звернув увагу на необхідність контролю за обхідними шляхами санкцій, шляхом виявлення каналів, через які Росія намагається їх оминути.
> «Санкції справді завдають болю російській військовій машині», – підкреслив він.
Саме тому, як зазначив посол, коли в дискусії постала тема формулювання умов припинення вогню, Росія одразу ж почала говорити про скасування санкцій.
Водночас, у Кремлі продовжують заявляти, що санкції нібито не завдають значної шкоди Росії. Там стверджують, що навчилися долати наслідки економічних обмежень. Речник президента РФ Дмитро Пєсков навіть запевнив, що новий пакет санкцій від Євросоюзу не примусить Москву сісти за переговорний стіл.