У виданні The New York Times наголосили, що використання безпілотних літальних апаратів зробило війну в Україні значно жорстокішою. Фото, надане 22 окремою механізованою бригадою, ілюструє українських військовослужбовців, які ховаються в окопах, щоб убезпечити себе від ворожих дронів.
Навіть на значній відстані від лінії фронту всі рухомі об’єкти на сході України стають потенційною ціллю. Російські війська під час свого літнього наступу дедалі активніше застосовують дрони різних типів, прагнучи встановити контроль над українською територією.
У матеріалі зазначається:
– Українські солдати під обстрілом дронів роблять все можливе, щоб утримати лінії постачання біля міст Костянтинівка, Покровськ і Куп’янськ.
– Особливо гостра загроза існує для цивільного населення, яке залишається у домівках, а також для гуманітарних організацій, які займаються їхньою евакуацією.
– Деякі ворожі безпілотники здатні завдавати ударів на відстані до 24 миль (близько 38 кілометрів).
За словами прес-секретаря 28-ї окремої механізованої бригади Євгена Алхімова, найбільша небезпека для його бійців нині – це пересування до позицій та назад. Особливо складною ситуація стає вночі, оскільки більшість російських дронів обладнані тепловізійними камерами.
Військові також підкреслюють, що авіаудари, завдані дронами, мають руйнівний ефект. Вони пояснюють, що:
– При наявності зелені захисникам легше маскуватися та дістатися до своїх позицій.
– Якщо ж сховатися ніде, пересування стає надзвичайно важким.
У The New York Times додали, що в інших регіонах України зусиллями зенітних систем протиповітряної оборони перехоплюються безпілотники типу Shahed, які Росія щодня запускає по всій країні. Проте ближче до фронту розгортання дороговартісних систем західного виробництва, таких як «Патріот», пов’язане з ризиком їх пошкодження або знищення.
Солдати, зокрема військові 59-ї штурмової бригади, змушені використовувати менш ефективну зброю радянського зразка, наприклад, зенітні гармати ЗУ-23 або буксировані важкі кулемети. Крім того, щоб ускладнити виявлення озброєння ворогом, українські воїни приховують його під маскувальними сітками та облаштовують окопи.
Особливу увагу у NYT приділили тому, що:
> “Дрони зробили конфлікт набагато жорстокішим, збільшивши кількість жертв”.
Журналісти підсумували, що під час свого наступу російська армія щоденно наближається до східних українських міст. Українські військові та цивільні, які перебувають у зоні, що розширюється під загрозою атак безпілотників, тримаються за єдину надію – врятувати життя.
—
Останні події на фронті підтверджують ескалацію бойових дій:
1. За інформацією УНІАН, 1 липня Сили оборони України атакували нафтопереробний завод у Саратовській області Росії – підприємство АТ «Саратоворгсинтез», яке використовують окупанти для забезпечення своїх військ паливно-мастильними матеріалами.
2. Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження об’єкта, що спричинило пошкодження технологічних установок і виникнення пожежі. Наразі уточнюються масштаби наслідків.
3. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що російська армія має на меті досягти кордонів п’яти областей України – Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської та, можливо, Чернігівської.
4. За його словами, Росія переслідує модерні політичні цілі, прагнучи вийти на адміністративні межі навколо цих регіонів, щоб посилити свої переговорні позиції й змусити Україну прийняти умови капітуляції, що є абсолютно неприйнятним для Києва.
—
Читайте також останні Новини війни в Україні, щоб бути в курсі подій на фронті та зміни ситуації у зоні бойових дій.