Плата за туристичні послуги в Миколаївській області

Олена Ткач

2 Липня, 2025

У 2024 році територіальні громади Миколаївської області отримали понад 1,5 мільйона гривень туристичного збору, що майже вдвічі перевищує показники минулого, 2023 року. Таку інформацію надала Миколаївська обласна військова адміністрація у відповідь на інформаційний запит журналістів «МикВісті».

Одночасно зростає і кількість туристів, які відвідують регіон:

  • У 2023 році Миколаївщину відвідали близько 80–100 тисяч осіб.
  • У 2024 році ця цифра зросла до 120 тисяч відпочивальників.

За даними адміністрації, надходження від туристичного збору у 2023 році становили 897,3 тисячі гривень, а за підсумками 2024 року очікується сума більш ніж удвічі більша — 1 мільйон 536 тисяч гривень.

У пресслужбі облдержадміністрації наголошують, що:

«Ці дані свідчать про позитивну динаміку у сфері туристичної активності регіону та збільшення значення туристичного збору як джерела наповнення місцевих бюджетів».

Варто зазначити, що туристичний збір є місцевим податком, який сплачують відпочивальники за тимчасове проживання.

Незважаючи на позитивні показники, через військову ситуацію морське узбережжя Миколаївської області, зокрема курорти Коблево, Лугове, Рибаківка та Очаків, офіційно залишатиметься закритим у 2025 році. Водночас для мешканців міста Миколаїв пропонують альтернативні варіанти відпочинку — на берегах річок та лиманів у безпечних локаціях, які регулярно проходять відповідні перевірки та обстеження. Детальніше про це йдеться у матеріалі «МикВісті» під назвою «Море під забороною. Де безпечно відпочити влітку на Миколаївщині?».

З початку повномасштабного вторгнення Коблівська громада зазнала значних фінансових втрат, втримавши 123,2 мільйона гривень доходу через обмеження доступу до морських пляжів.

Проте на Миколаївщині є унікальна природна пам’ятка — Тилігульський лиман. Саме це одне з небагатьох місць, де продовжує функціонувати відпочинок навіть у складних воєнних умовах. Туристична привабливість лиману зростає з кожним роком, що викликає інтерес до питання співіснування туристичної активності та природних ресурсів. Про особливості розвитку цієї місцевості та потенційні виклики для навколишнього середовища читайте у журналістському розслідуванні «МикВісті» «Тилігульський лиман у часи війни: як природа та туризм співіснують в умовах зростаючої популярності».

Крім того, все більше українців зосереджують свою увагу на пляжах Одеської та Миколаївської областей. Саме тут можна організувати якісний відпочинок на морському узбережжі. У журналістському матеріалі «МикВісті» під назвою «Ракета летить 1 хвилину. Ми не встигнемо добігти до укриття. Яким буде пляжний сезон-2025 на півдні?» представлено огляд відкритих пляжів та аналіз безпекової ситуації у цих регіонах на літній туристичний сезон 2025 року.



Реклама:
Оперативна юридична допомога від Максима Коваля.
Реклама юридичних послуг

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар