Обидві сторони конфлікту прагнуть здобути будь-яку стратегічну перевагу перед тим, як інтенсивність бойових дій істотно знизиться. За даними The Independent, Росія активізувала наступальні операції одночасно на двох фронтах в Україні, змушуючи Київ застосовувати цінні резерви і загрожуючи розширенням бойових дій у інших регіонах країни. Обидва противники наполегливо намагаються досягти визначального успіху до закінчення цього «бойового сезону» восени.
Москва має на меті максимізувати територіальні здобутки, перш ніж серйозно розглядати варіанти припинення вогню. Українська сторона, у свою чергу, продовжує чинити опір та завдавати противнику значних втрат, одночасно намагаючись затримати просування ворога.
Зокрема, російські війська поступово рухаються в напрямку стратегічно важливого логістичного центру — міста Покровськ. Захоплення цього міста відкриє значні тактичні переваги і наблизить Росію до повного контролю над Донецькою областю. Крім того, бойові дії вже підійшли близько до кордону сусідньої Дніпропетровської області.
Щоб запобігти зміцненню позицій Москви на сході країни, українські сили намагаються затримати, зав’язати в боях одну з найкращих і найбільш досвідчених частин російських військ у північно-східній частині Сумської області.
Російсько-британський військовий історик Сергій Радченко зазначає:
– «Найоптимальніший варіант для України — припинити або принаймні сповільнити російський наступ на Донбасі».
– «У такому разі можна буде використати цей час для переговорів і укладення угоди про припинення вогню».
За його словами, у осінній період в Росії зросте мотивація йти на поступки Україні, коли стане зрозуміло, яких успіхів вдалося досягти під час поточного наступу.
### Росія прагне максимальних досягнень у Донецькій області
Російські сили повільно, але впевнено рухаються до своєї заявленої мети — встановлення повного контролю над територіями Донецької та Луганської областей. Відсутність спроможності атакувати стратегічно важливий Покровськ безпосередньо примушує окупантів намагатися оточити місто, просуваючись у бік Дніпропетровської області. Розширення бойових дій на цей регіон не лише завдало б сильного морального удару Україні, а й надало б Росії додаткові важелі впливу на переговорному майданчику.
Через недостатню чисельність особового складу та проблеми з постачанням на протяжній лінії фронту довжиною 1200 кілометрів українські війська змушені концентруватися на утриманні позицій і ощадливому використанні ресурсів, а не на широкомасштабному контрнаступі, підкреслює заступник командира батальйону «Вовки Да Вінчі» Олексій Махринський.
Командир дронового підрозділу 72-ї бригади Збройних сил України Андрій Назаренко коментує поточні події так:
– «Головна мета Росії — прорватися в Дніпропетровську область, щоб отримати сильні позиції для майбутніх переговорів між президентами України та Росії, Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним».
– «За останній час російські війська дійсно наблизилися до реалізації цього задуму».
Важливо зазначити, що моральний стан російських піхотинців помітно змінився: якщо раніше вони відступали під ударами українських дронів, то тепер продовжують наступ навіть за наявності значних втрат.
### Останні Новини щодо війни в Україні
Раніше УНІАН повідомляв про припинення США постачання ключових видів озброєння для України, зокрема перехоплювачів для протиповітряної оборони, а також інших військових систем. Зараз американські інтереси, як зазначається, виходять на перший план.
Окрім того, колишній президент США Дональд Трамп висловив стеження за ситуацією в Сумській області і наголосив:
– «Подивимося, як події розгортатимуться», — відповів він на питання про можливі дії в разі початку активних бойових дій на цьому напрямку з боку Росії.
—
Вас також можуть зацікавити свіжі новини з України.