У Дніпропетровській області виставили на продаж знаменитий хімічний завод

Ірина Демченко

2 Липня, 2025

У місті Кам’янське, що на Дніпропетровщині, знову оголошено приватизацію масштабного промислового підприємства — заводу АТ «Смоли». Фонд державного майна України виставив цей об’єкт на продаж зі стартовою ціною у 144 млн 54 тис. гривень, про що повідомляє видання «Наше місто» з посиланням на відповідне джерело – Фонд державного майна України.

Підприємство розташоване у Південному районі Кам’янського за адресою проспект Аношкіна, 179, неподалік від національної магістралі Н08, а також поблизу освітніх установ, аптек та зупинок громадського транспорту. У Фонді державного майна переконані, що ця локація є перспективною для релокації діючих виробничих потужностей.

Комплекс заводу включає:
– 104 одиниці нерухомості (адміністративні будівлі, склади, виробничі приміщення) загальною площею понад 52 тисячі квадратних метрів;
– 41 одиницю транспортних засобів;
– майже 300 інших об’єктів майнового комплексу;
– 41 земельну ділянку загальною площею більш як 27 гектарів.

Водночас підприємство має значні фінансові зобов’язання. На кінець березня 2024 року сума простроченої заборгованості перевищувала 117 млн гривень. Серед ключових умов приватизації – обов’язкове погашення боргів із заробітної плати та перед бюджетом протягом шести місяців після продажу, а також гарантії збереження існуючих робочих місць.

Прийом пропозицій від потенційних покупців триватиме до 6 липня до 20:00.

АТ «Смоли» було створено у 1998 році на базі цеху Придніпровського хімічного заводу (ПХЗ). За радянських часів цей завод спеціалізувався на збагаченні урану, переробляючи близько 65% уранових руд Радянського Союзу. Після завершення ядерної програми у 1999 році на базі ПХЗ заснували низку підприємств, серед яких «Цирконій», «Бар’єр» та Придніпровський завод кольорових металів.

Упродовж останніх років основною діяльністю АТ «Смоли» є виробництво пластмас і іонообмінних смол.

Попередні спроби продати завод не мали успіху:
1. У 2019 році об’єкт не залучив інвесторів.
2. У 2023 році, попри те, що завод мав статус найдорожчого лота малої приватизації зі стартовою ціною 190,3 млн гривень, торги так і не відбулися.
3. Повторна спроба реалізація після зниження вартості на 50% також не принесла результату.

Чи вдасться знайти нового власника цього разу, стане відомо найближчим часом.

Також варто нагадати, що у Дніпропетровській області цього року продають колишній пивзавод.

У контексті технологічного розвитку регіону цікаво відзначити, що у школах Дніпра активно впроваджують передові технології — від уроків із роботами до виробничих ліній на підприємствах.

Раніше у регіоні висвітлювали тематику історичних промислових об’єктів, зокрема унікальний пивзавод у Дніпрі, котрий має понад столітню історію та приховані таємниці. Також повідомлялося про продаж частини великого заводу, який перебуває у напівзруйнованому стані.

До того ж варто звернути увагу на світлини Дніпра 1941–1942 років, що ілюструють місто в період німецької окупації.

Ілюстративний матеріал взято з відкритих джерел.

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне

Залишити коментар