У Держдепі відреагували на рішення США припинити поставки певних видів зброї Києву

Христина Левченко

2 Липня, 2025

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп виступає за припинення війни Росії проти України. У Державному департаменті США підкреслюють, що Київ було заздалегідь поінформовано про призупинення військової допомоги.

Речниця Держдепартаменту Теммі Брюс наголосила: «Пріоритетом президента Трампа залишається досягнення міцного мирного врегулювання конфлікту між Росією та Україною, що починається з негайного припинення вогню». Вона спростувала інформацію про те, що Україна дізналася про призупинення допомоги лише 2 липня.

За словами Брюс, розмова про це мала масштабний характер і проводилася у зв’язку з важливістю питання для Сполучених Штатів. Вона зазначила, що США залишаються найбільшим військовим та фінансовим партнером України, додавши, що Міністерство оборони України має надійні варіанти дій і Сполучені Штати продовжують працювати над допомогою у межах доступних можливостей.

Речниця також пояснила, що Державний департамент не приймає рішення щодо постачання зброї Україні, тому за детальними коментарями щодо припинення допомоги слід звертатися до Пентагону.

2 липня Білий дім офіційно повідомив про припинення постачань певних типів озброєння, які були обіцяні Україні за часів адміністрації Байдена для боротьби з російською агресією. Це стало наслідком повідомлення Пентагону про те, що запаси військової техніки у Сполучених Штатах значно скоротилися.

Речниця Білого дому Анна Келлі пояснила, що після оцінки Міністерством оборони військової підтримки, яка надається іншим країнам, було ухвалене рішення «поставити інтереси Америки на перше місце». Однак Вашингтон утримався від конкретизації, які зразки озброєнь підпадають під це обмеження.

За інформацією ЗМІ, призупинено постачання таких видів озброєння:

– десятків ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot;
– переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger;
– високоточних артилерійських снарядів;
– понад 100 ракет Hellfire;
– ракет типу AIM.

Водночас Міністерство закордонних справ України повідомило, що 2 липня на доручення міністра Андрія Сибіги тимчасовий повірений США в Україні Джон Гінкель був запрошений до українського зовнішньополітичного відомства. Ключовими темами зустрічі стали військова допомога Сполучених Штатів та оборонна співпраця двох держав на тлі загострення агресії Росії проти України.

У Кремлі у відповідь заявили, що «чим менше озброєння буде поставлено Україні, тим швидше завершиться спеціальна військова операція» — так у Росії називають війну проти України.

Упродовж останніх місяців, у зв’язку із активізацією російських повітряних ударів по українських містах, Київ регулярно звертається до західних партнерів із проханням збільшити постачання систем протиповітряної оборони. На завершальній пресконференції саміту НАТО, який відбувся минулого тижня в Гаазі, президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати розглянуть можливість продажу додаткових систем Patriot Україні.

Варто зазначити, що з початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року Сполучені Штати надали Україні зброю та військову допомогу на загальну суму понад 66 мільярдів доларів. Окрім цього, Вашингтон закликає союзників посилити постачання систем протиповітряної оборони та іншого військового обладнання. Проте багато партнерів, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії, неохоче розлучаються зі своїми високотехнологічними системами оборони.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар