Про це повідомляє видання The Moscow Times.
У муніципальних комісіях у справах неповнолітніх вже перебувають десятки сімей учасників «спеціальної військової операції» (СВО). За словами уповноваженої з прав дітей в Алтайському краї Ольги Казанцевої, це є серйозним викликом, який вимагає глибшої уваги з метою збереження дітей у родинах та усунення причин кризових ситуацій.
Одночасно в Забайкальському краї дітей військовослужбовців, що беруть участь у СВО, почали зараховувати до «особливих категорій підлітків» нарівні з сиротами та дітьми з неповних або дисфункційних сімей.
У Бурятії за три роки повномасштабної воєнної агресії уповноважена з прав дитини Наталя Ганькіна отримала понад 100 звернень, пов’язаних із реалізацією прав дітей учасників СВО. Частина таких дітей, які потребували підтримки, була тимчасово поміщена до державних установ.
За інформацією з доповіді дитячої омбудсменки Томської області Лариси Лоскутової, перебування хоча б одного з батьків у зоні СВО є однією з причин тривалого перебування дітей у державних закладах.
Водночас на території Алтаю набули широкого поширення «пришкільні інтернати», оскільки у віддалених селищах відсутні школи, а дітей із різних родин вимушено віддають на постійне проживання до освітніх закладів.
Крім того, варто зазначити, що російське військове керівництво у червні минулого року надало рекомендації військовослужбовцям протиповітряної оборони (ППО) евакуювати свої сім’ї із тимчасово окупованого Криму.