Зупинка військової підтримки з боку США — крок Трампа, який можна сприймати як знак для Путіна продовжувати воєнні дії — УНІАН

Христина Левченко

3 Липня, 2025

Заступник міністра оборони США Елбрідж Колбі став ініціатором рішення про відмову у постачанні України необхідної зброї.

Адміністрація президента США Дональда Трампа відмовляє Україні у наданні військової техніки, яка критично необхідна для протистояння російській агресії. Це рішення свідчить про слабкість керівництва Білого дому перед російським диктатором Володимиром Путіним, йдеться в матеріалі видання The Wall Street Journal.

### Відмова США у постачанні озброєння Україні

За інформацією видання із посиланням на джерела, Сполучені Штати не погодилися поставити Україні:

– ракети для зенітних ракетних систем Patriot;
– керовані ракети Hellfire;
– приблизно 8 500 снарядів для гаубиць;
– інші боєприпаси.

Частина цих боєприпасів вже була розміщена в Польщі в очікуванні транспортування. Журналісти оцінюють це рішення як ворожий акт щодо України та вважають, що воно на руку Путіну.

В якості обґрунтування називається обмеженість запасів цієї зброї в США. Згідно з даними видання, ініціатором такої відмови є заступник міністра оборони Елбрідж Колбі. Його головним покровителем у Білому домі є віцепрезидент Джей Ді Венс, а скандальний журналіст Такер Карлсон підтримує його поза владними інституціями.

Видання відзначає, що хоча запаси ракет до Patriot дійсно невеликі, відмова постачати керовані ракети, які не є дефіцитними, свідчить про наявність глибших мотивів цього рішення.

За словами джерел, Елбрідж Колбі висловлював позицію про те, що ресурси США слід зберігати для можливої боротьби з Китаєм. Видання наголошує, що такий підхід лише вказує на слабкість Вашингтона у протистоянні глобальним загрозам.

Варто також зауважити, що відмова в постачанні озброєння відбувається в дуже критичний для України момент:

– Росія продовжує завдавати масштабних повітряних ударів;
– російські війська активно намагаються прорвати оборону українських військових.

Президент Трамп неодноразово заявляв про бажання зупинити війну Росії проти України. Проте відмова надати озброєння Києву, за оцінками видання, призведе до збільшення кількості жертв та тривалості конфлікту.

### Відмова як елемент ширшої стратегії

Журналісти припускають, що відмова від поставок зброї Україні може бути частиною більш масштабної стратегії адміністрації Трампа, націленої на примус сторін конфлікту до переговорного процесу. Для цього слід домогтися ухвалення Сенатом законопроєкту, запропонованого Ліндсі Гремом і Річардом Блументалем, який передбачає санкції проти країн, що купують російську нафту. Проте цей законопроєкт, ймовірно, можуть відкоригувати таким чином, щоб пом’якшити санкції і позбавити Путіна найбільш суворих наслідків.

Журналісти підкреслюють, що досягнення миру неможливе за умови, якщо Україну розглядати як співвідповідальну за початок війни нарівні з Росією. Для прискорення закінчення конфлікту необхідно посилити санкції і надати Києву додаткову зброю. Натомість Трамп не чинить дієвого тиску на Путіна задля припинення бойових дій, окрім емоційних повідомлень у соціальних мережах.

### Позиція Пентагону щодо ситуації з припиненням поставок зброї

Раніше прес-секретар Пентагону Шон Парнелл повідомив журналістам, що у Міністерстві оборони США здійснюють «аналіз існуючих можливостей», щоб переконатися, що військова допомога відповідає пріоритетам адміністрації президента Трампа. Він наголосив, що постачання озброєння Україні може бути поновлене, але водночас Вашингтон не розголошуватиме нових деталей про кількість або види боєприпасів.

За словами Парнелла, цей крок спрямований на перегляд того, які саме боєприпаси і куди відправляються. Він не уточнив, які конкретно види зброї підлягають цьому перегляду.

### Вас також можуть зацікавити Новини:

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар